Проблеми зі слухом у дітей. Частина 2

Однією з причин проблем зі слухом у маленьких дітей є кондуктивна приглухуватість, що виникає в результаті закупорювання середнього вуха, тому дитя може чути звуки дуже приглушено. У дітей, які страждали від частих вушних інфекцій, можуть спостерігатися тимчасові проблеми зі слухом через скупчення рідини в вухах, це не дуже критично і легко піддається лікуванню. Буває і так, що проблеми зі слухом набагато серйозніші, ніж передбачалося спочатку, в цих випадках дитині може знадобитися слуховий апарат.

 

 

Треба намагатися і в домашніх умовах уважно стежити за дитиною, звертаючи увагу на те, як вона реагує на звуки, адже проблеми зі слухом можуть проявлятися з віком. Факторами ризику для втрати слуху в процесі росту дитини можуть бути спадковість, всілякі травми голови, різноманітні інфекції вух, так що рекомендується періодично перевіряти слух дитини у лікаря.

 

 

rebenok-plokho-slyshit

Намагайтеся не відкладати візит до лікаря, так як у більшості дітей проблеми зі слухом виявляються до дворічного віку, в той час, коли вже давно пройшли критичні моменти розвитку мовних навичок і мови. Дитина вчиться правильно говорити, чути всі звуки, які її очують. Діти з вадами слуху більш повільно дізнаються нові для себе слова в порівнянні з іншими дітьми, тому як набагато пізніше починають засвоювати і складати короткі речення, часто у таких дітей існують проблеми з промовляння звуків «л», «ш», «и», « т » і « е ».

 

 

Природно, почати лікування ніколи не пізно, слід тільки пам’ятати про те, що ідеальним віком для лікування проблем зі слухом є період з народження дитини до шести місяців. Якщо рано діагностували проблему зі слухом і вчасно зайнялися її лікуванням, у дитини такі ж мовні навички, як у його однолітків будуть розвиватися ближче до шести років. На сьогоднішній день існують слухові апарати, які створені для дітей віком від трьох місяців. Для навчання дітей зі слуховими апаратами не існує ніяких обмежень — вони можуть навчатися у звичайних школах. Вони здатні досить чітко розмовляти, і знаходяться не в такій ізоляції, як діти, які можуть спілкуватися лише за допомогою мови жестів.

 

 

Навіть в тому випадку, якщо при народженні вашої дитини у неї не було зафіксовано ніяких проблем зі слухом, все ж важливо періодично відвідувати фахівців, щоб не упустити найсприятливіший момент для усунення можливих проблем.