Проблеми зі слухом у дітей. Частина 1

Відсутність слуху — це дефект, який дуже часто зустрічається серед вроджених дефектів. При цьому тільки у одного відсотка мам таких дітей є проблеми зі слухом. Фахівці довели, що багатьом дітям можна було повернути слух, якби проблема була виявлена ​​заздалегідь. Близько дев’яноста відсотків дітей з проблемами слуху народжуються у здорових батьків. Справа в тому, що глухота може мати причиною так званий домінантний ген (це коли один або ж обидва батьків глухі) або рецесивний ген (коли жоден з членів сім’ї не страждав глухотою). Якщо у батьків рецесивні гени цього генетичного захворювання, то дитя може народитися з ушкодженнями волоскових клітин внутрішнього вуха, які виконують функцію перенесення звуку на слуховий нерв.

 

 

Також втрата або відсутність слуху може бути викликано безліччю неспадкових факторів, наприклад, це може бути через різні інфекцій, недоношеність плоду, важку жовтяницю або кисневе голодування під час пологів. Більшості цих факторів практично неможливо запобігти. Врахуйте, що не варто повністю розраховувати на лікаря-педіатра, так як він просто не може спостерігати ваше дитя в достатній мірі для того щоб виявити найдрібніші зміни в її поведінці. Часто також буває так, що лікарі просто не мають в наявності (в лікарнях) необхідного обладнання.

0279_img_1da45c5bc371554a89367fcbb9c262cc

 

 

Рекомендується протягом перших трьох тижнів після народження малюка показати його отоларингологу для огляду. В такому випадку можна буде визначити на ранній стадії проблему, якщо вона має місце. Показати дитину фахівцеві необхідно, так як іноді батьки можуть помилитися, оглядаючи немовля самостійно, адже навіть діти з проблемами зі слухом можуть видавати різноманітні звуки.

 

 

Безпосередньо перевірка слуху у новонароджених здійснюється безболісно і легко. Лікар може скористатися одним з двох способів: виміряти реакцію волоскових клітин на звуки, провести тест для вимірювання хвильової активності мозку у відповідь на звуки. Тестування можна проводити навіть тоді, коли дитина відпочиває. Нормою при тестуванні вважається, коли дитина чує шепіт дорослого (близько тридцяти децибел). У разі якщо у вашого дитяти помічені проблеми зі слухом, треба без зволікань записатися на повний огляд до лікаря-отоларинголога для визначення ступеня пошкодження слуху дитини і щоб визначитися з вибором найбільш підходящого лікування.