Проблеми з травленням у грудних дітей

Якщо новонароджена дитина проявляє занепокоєння, вередує, у неї почалася діарея або вона часто відригує, то це не можна залишати без уваги, так як ці та інші симптоми виразно вказують на те, що у дитини виникли проблеми з травленням. Причини можуть бути різними, але найчастіше їх слід шукати у не зовсім правильному харчуванні мами або неправильному годуванні малюка.

01Порушення стільця

Якщо у дитини, яка знаходиться на грудному вигодовуванні з’явився пронос або запор, то найчастіше в цьому винна мама, яка з’їла «щось не те». Іноді для нормалізації випорожнень у малюка його мамі досить відмовитися від деяких продуктів харчування і прийому лікарських препаратів. Але деяких батьків долає питання: чому у немовляти зелений стілець? Цьому явищу існує кілька пояснень. Наприклад, якщо малюк знаходиться на грудному вигодовуванні, а його мати приймає якісь ліки, то дитячий організм може відреагувати на них саме таким чином. Але найчастіше зелений стілець зустрічається у дітей, що знаходяться на штучному вигодовуванні.

Діарея часто виникає через зараження інфекційним захворюванням, і встановити справжню причину появи такого розладу може тільки кваліфікований лікар-педіатр, який і може призначити правильне лікування. Кишкова інфекція звичайно проявляється не тільки у вигляді рідкого стільця, в якому присутні домішки і слиз, адже подібна недуга може супроводжувати блювання, загальне нездужання, підвищену температуру та інші симптоми. Якщо у дитини не було стільця три дні, то тут вже можна говорити про запор, який, як правило, виникає через недоотримання рідини. Усувається така проблема клізмою.

Гикавка і зригування

Якщо дитина гикає, значить, їй холодно, вона переїла або страждає метеоризмом. Коли дитинка гикає занадто довго, то їй треба дати пару ложечок відвару ромашки, а потім покласти її на бік і накрити ковдрою. Зригування – це процес, що відбувається внаслідок заковтування повітря в процесі годування. Чому це відбувається? Тому, що мама неправильно прикладає дитину до грудей, а при годуванні сумішшю, якщо сильно потрясти пляшечку, то всередині неї утворюються повітряні бульбашки, які також сприяють попаданню зайвого повітря в травний тракт малюка.

Щоб запобігти зригуванню дитину після годування слід потримати у вертикальному положенні хвилин 15-20. Зрозуміло, не потрібно її сильно сповивати, класти на животик або робити масаж відразу після того, як вона поїла. Дитину можна покласти на бік, а голівка при цьому повинна бути трохи піднятою.