Проблеми, які можуть з’явитися після пологів

Після пологів здається, що труднощі закінчилися і все тепер буде добре, однак, можуть виникнути проблеми, до яких потрібно бути готовою.

 

glВідразу після пологів у матері молоко не з’являється, а дитині потрібне материнське молоко, яке є дуже корисним. Протягом трьох днів дитина масажує груди — розсмоктуючи їх. Ця процедура є обов’язковою, щоб в майбутньому матуся не зустрілася з виникненням затвердінь у грудях, пов’язаних із застоєм молока. Ця проблема може супроводжуватися болем, підвищенням температури. У такий період ні в якому разі не забирайте дитину від грудей, так як в більшості випадків дитина зможе сама розсмоктати застій молока. Перед тим, як годувати дитину грудьми, якщо вони вас турбують, їх необхідно підготувати. Для цього необхідно зігріти теплою водою і прикласти мед, навіть можна накласти грілку на декілька хвилин, а потім помасажувати місце затвердіння. У цей період намагайтеся рідини пити менше, щоб не надходило зайвого молока. Можна накласти капустяний лист з медом на груди.

Часто зустрічається проблема з недостатньою кількістю молока. Що ж робити? Кожна матуся хоче дитину годувати грудьми, щоб забезпечитиїй міцне здоров’я як в найближчому, так і в далекому майбутньому. Однак, така проблема виникає у всіх матусь. Лактаційна криза у кожної жінки проходить по — різному. Чим дитина стає старшою, тим більше їй необхідно молока, тому в той момент і не вистачає молока. Якщо дитина продовжує смоктати, тоді клітини молочних залоз активізуються і починають більше виділяти молока. Однак пам’ятайте, що це відбувається не за п’ять хвилин, для цього необхідно дня три. Найголовніше — це не переживати, а добре харчуватися і більше відпочивати. Дитина може плакати і її можна догодувати з пляшечки. Щоб зрозуміти, чи вистачає молока дитині, необхідно порахувати, скільки у дитини було сечовипускань, якщо це становить більше 12 за добу, тоді молока вистачає, а якщо до 8 разів на добу, тоді не вистачає. Обов’язково прикладайте малюка вночі, так як в цей період багато виділяється пролактину. Вживайте більше гарячої рідини. У такі дні забезпечте малюкові постійний контакт з матір’ю, щоб дитина відчувала тіло матері. Материнське молоко містить всі компоненти, які необхідні для росту і розвитку дитини.

Важливим є періодичне спостереження за післяпологовим станом здоров’я у свого лікаря. Тут існує небезпека виникнення різного роду пухлин, як доброякісних, так і злоякісних. В даний час одним з найбільш безпечних методів променевої діагностики внутрішніх органів є мультиспіральна комп’ютерна томографія. Дана методика обстеження немає абсолютно ніяких протипоказань, обстеження проводиться максимально швидко (5 — 15 хвилин), а якість результатів перевершує всі очікування і дозволяє поставити точний діагноз.

Молодим мамам необхідно пам’ятати, що профілактика захворювань є найефективнішим способом збереження і примноження вашого здоров’я, особливо в післяпологовий період.