Про здоровий сон

Недооцінити значення сну, особливо з огляду на швидкий темп сучасного життя, просто неможливо. Стрес і ослаблений імунітет можуть істотно погіршити якість сну або навіть призвести до безсоння — вкрай негативного явища.

ez0sgjay4bhcxp1fum9w_620x280Недосипанню властивий акумуляторний ефект: чим більше ми недосипаємо, тим більше схильні до стресів і перевтоми, що, в свою чергу, веде до виснаження нервової системи. Якщо проблеми такого плану стали для вас нормою, зверніться до невролога. Потрібно звертатися і в разі несприятливої спадковості і, якщо вас часто болить голова. Якщо ж вам просто важко заснути через раптовий сильний стрес, а так зі сном у вас все в порядку, наведемо кілька порад нижче.

Почнемо з підготовки спального місця: постільна білизна більш темного забарвлення сприяє швидкому засипанню, свіже повітря і приглушене світло допоможе налаштуватися на потрібний лад.

Не займайтеся розумовою діяльністю як мінімум за годину до сну. Ідеально замінити її вечірньою прогулянкою після вечері.

Саму вечерю краще вжити за три години до сну. Встановлено, що качанний салат, овес, гречка, морква, яблука і кріп мають дивовижну заспокійливу дію, яка і сприяє настанню глибоко сну.

Бажано вживати тематичні фіточаї для підтримки нервової системи: такі трави, як меліса, м’ята і аніс окремо або в комплексі мають потрібний ефект. Пустирник і валеріану можна приймати в якості самостійного заспокійливого, якщо немає медичних протипоказань.

Тепла ванна здатна творити чудеса, особливо якщо додати у воду пару крапель ефірної олії лаванди. Приблизно таким же ефектом володіє тепла ванночка для ніг.

Замініть перегляд телевізора читанням. Однак пам’ятайте, що читати безпосередньо перед сном небажано.