Про важливу роль вітамінів для вагітних

Найновітніші дослідження показали, наскільки важливою може бути роль прийому вітамінів вагітними жінками. Особливо на ранній стадії виношування.

beremennaya-derzhit-yabloko-v-rukeВ ході інтенсивних досліджень, в яких брали участь триста сорок чотири пари, вчені виявили, що жінки, які приймали мультивітаміни ще до зачаття, на п’ятдесят п’ять відсотків знижували ризик викидня. А ті, хто продовжував приймати полівітаміни на ранніх стадіях вагітності, мали можливість убезпечитися від потенційної загрози переривання з ймовірністю в сімдесят дев’ять відсотків! На популярному порталі діляться перевагами покупки вітамінів в інтернет-аптеці Мікстура.юа

Провідний дослідник Жермен Луї (директор Відділу епідеміології, статистики та досліджень в галузі попередження в Національному британському інституті здоров’я дитини і розвитку людини) сказав, що вони були дуже здивовані тим, наскільки сильно знижується ризик. При цьому варто враховувати, що вітаміни і без того добре захищають від багатьох інших несприятливих наслідків вагітності.

Центр по контролю і профілактиці захворювань Великобританії рекомендує, щоб жінки, які навіть ще тільки планують вагітність, починали приймати полівітаміни для поліпшення здоров’я. Але не всі мультивітаміни однаково корисні для майбутніх мам, тому необхідно обов’язково проконсультуватися у лікаря, щоб він призначив спеціально розроблені перинатальні вітаміни.

Якщо говорити конкретизовано про дію хоча б деяких вітамінів, то відомо, що прийом фолієвої кислоти допомагає запобігти дефектам нервової трубки, які запобігають аномалії головного та спинного мозку на першому місяці вагітності. Приймаючи такі вітамінні комплекси, які багаті залізом, жінка підтримує ріст і розвиток плода, а також допомагає знизити ризик розвитку анемії. Вітамін D і кальцій є особливо важливими для третього триместру, адже саме в цей період кістки дитини починають швидко рости і повинні ставати міцнішими. Ці дві поживні речовини залежать одна від одної: вітамін D регулює рівні кальцію і фосфату в організмі. Вітамін С допомагає зберегти клітини здоровими і захищає їх.

Ну і окремо вчені нагадують, що вітаміни для вагітних є доповненням до здорової дієти і не можуть бути заміною для харчування. Тому рекомендується паралельно підтримувати збалансовану дієту з фруктами і овочами, включаючи цитрусові, броколі, солодкий перець, помідори і чорну смородину.