Призначення дитячого масажу

Для проведення процедури дитячого масажу фахівці застосовують чотири основних рухи — погладжування, розтирання, розминка, вібрація. Кожен з обраних рухів покликаний надавати сприятливий вплив на організм малюка. Ніжне і м’яке погладжування покликане заспокоїти збуджені м’язи і нервову систему, нормалізувати сон. Завдяки тактильному впливу нервові закінчення, розташовані поблизу поверхні шкіри, розслабляються і заспокоюються.

jpg_90При гіпертрофії м’язів малюк відчуває больові відчуття в м’язах і для зняття крепотури застосовують розтираючі і розминаючі рухи. В процесі проведення процедури нервова система релаксує, м’язи розслабляються, знижується збудливість, і малюк заспокоюється, нормалізується його сон.

Розтираючі і розминаючі рухи впливають на більш глибокі м’язові тканини, впливають на роботу внутрішніх органів і систем організму, нормалізують і активізують їх роботу. Вібрація дозволяє зняти напругу, розслабити, тонізувати м’язи. До основних прийомів масажистів можна додати й інші рухи — поплескування, пощипування, кільцеве розтирання та інші.

Дитячий масаж не тільки позитивно впливає на розвиток м’язового скелета, але також безпосередньо впливає на очищення шкірного покриву, на активізацію лімфо- і кровотоку, на розвиток головного мозку.

Завдяки масажу нормалізується робота шлунково-кишкового тракту, сон, відновлюється режим дня, заспокоюється нервова система.

Фахівці рекомендують проводити дитячий масаж для нормалізації роботи дихальної системи, активізації функціонування дихальних м’язів, для стимулювання роботи серцево-судинної системи і зміцнення серцевого м’яза. Дитячий масаж можна починати проводити, починаючи з місячного віку, за умови, що немає протипоказань.

Лікувальний масаж повинен проводити тільки фахівець, тоді, як щоденний оздоровчий дитячий масаж рекомендується виконувати батькам. Навчитися техніці проведення масажу можна на прийомі у педіатра. Дитячий масаж, що проводиться мамою, допомагає спілкуванню з дитиною, розсуває кордони світу, служить важелем виховання, способом впливу не тільки на фізіологію дитини, але і на її емоційний стан, допомагає в розкритті різних психологічних аспектів.

Не дивлячись на величезну користь масажу, процедура має ряд обмежень. Не рекомендується проводити процедуру:

— при підвищеній температурі;

— при шкірних висипаннях;

— при інфекційних захворюваннях;

— при вроджених вадах серця.