Прихована загроза інсульту

Напевно ви чули історію про те, як якась дівчина раптово спіткнулася на пікніку, а на інший день її не стало — стався інсульт, або як би сказав досвідчений медик — «агнозія кровообігу мозку», коли кровотік в певній частині мозку знижується або ж зникає назовсім.

thumb_659_post_bigПричина цього — емболія або коронаротромбоз, а ще гіпертензія артерій після сильної травми. За статистикою, інсульт, будучи причиною смерті, програє лише серцево-судинним хворобам, причому чоловіча смертність значно вища, ніж жіноча. Щороку в усьому світі приблизно у 6 000 000 осіб відбувається інсульт.

Однак, крововилив в мозок — це не тільки страшна патологія, а ще й одна з головних причин, чому люди назавжди отримують інвалідну групу.

Коротка замітка: статистика не втішає — аж до 70% тих, що вижили отримують певну ступінь інвалідності, причому мало не кожному другому після інсульту потрібен постійний догляд.

Фактори ризику теж не грають людям на руку: тут позначається і вік, і захворювання серця, і діабет, не нагадуючи вже і про шкідливі звички. Щоб оцінити свій ризик, досить знати, що в мегаполісах кожен день інсульт трапляється у 50-150 людей.

Прояв інсульту досить нескладно виявити за допомогою 3-х основних прийомів діагностики інсульту. При підозрі на інсульт, постарайтеся викликати у людини веселу усмішку (коли усмішка буде кривою — «погані справи»), завести бесіду і попросити вимовити будь-яке невелике речення (коли дикція порушена — «погані справи»), підняти вгору руки (неоднаково піднялися — «погана справа»). Самим везти людини з такою патологією в медичний заклад безглуздо, так як надати необхідну допомогу при інсульті зможуть лише спеціальні центри. Тому необхідно викликати швидку, щоб для початку хворого доставили в необхідну лікарню. Медичний персонал швидкої допомоги почне надавати перші дії вже по дорозі в лікарню.

З лікуванням інсульту не можна зволікати!