Привчаємо до горщика

Дитині виповнився рік, і батьки все частіше починають замислюватися про те, як її швидше привчити до горщика. Однак, потрібно пам’ятати про те, що поки дитина сама не захоче залишатися сухою і чистою, її неможливо буде навчити цьому і, тим більше, змусити.

 

 

В якому віці дитина починає розуміти, що від неї вимагають дорослі, і може самостійно ходити в туалет?

 

 

Загальна думка педіатрів та психологів полягає в тому, що зазвичай дитина ходити на горщик в 15 і навіть в 18 місяців ще не готова, і змушувати її абсолютно марно. Потреба залишитися чистенькою у дитини дозріває лише між 20 і 24 місяцями. Це є наслідком дозрівання однієї зі стадій неврологічного та психологічного розвитку. У цей період дитина здатна зрозуміти, що вимагають від неї батьки і може контролювати свої природні процеси. Однак у ваших руках зробити цей процес трохи швидшим.

 

 

Не варто сварити дитину за те, що вона не сходила на горщик і забруднила одяг

 

 

Дитина в цьому віці розуміє, що вона зробив погано, вона відчуває почуття сорому і їй хочеться, щоб ви її втішили, почути підтримку і віру в те, що скоро у неї все вийде і вона зможе справлятися зі своїми потребами. Допомогти дитині в цій ситуації можна тільки очікуванням, а якщо ви почнете її лаяти, соромити, чинити на неї сильний тиск, то можете отримати реакцію протилежну очікуваній. Ви повинні дочекатися того моменту, коли ваш малюк зрозуміє, що суха попка, сухий і чистий одяг набагато приємніше і комфортніше мокрих і навчиться попереджати цю ситуацію.

 

 

Досить не просто впоратися зі своїми емоціями, коли вважаєш, що дитина вже все розуміє і робить це з шкідливості. Потрібно набратися терпіння і пояснювати дитині, що ви від неї очікуєте, що вона може залишатися чистенькою і сухою, і що у всіх в світі так заведено. І не забувайте співчувати малюкові, так як це не так просто для нього.

 

 

20130428517d387905dbb

Спочатку ви повинні навчити дитину називати те, що вона зробила в горщик: «пісяти» і «какати» або «піпі» і «кака», головне щоб це було зрозуміло вам. Після цими словами дитина буде пояснювати вам бажання сходити на горщик, головне вчасно їх почути і посадити на нього дитину. Не забувайте дитині пояснювати, що від неї вимагають, чому потрібно ходити на горщик. Наприклад, скажіть, що вона вже велика, що в її віці всі дітки вже ходять на горщик, що вона скоро піде в садок, і їй потрібно буде там бути сухою і чистенькою. Однак стежте, щоб аргументи були безпечними і сильно не тисніть.

 

 

Зрештою, ви можете запропонувати дитині пограти з пластиліном, з глиною, приготувати з мамою пиріжок і в інші розвиваючі ігри, які допоможуть зрозуміти вашій дитині, що таке охайність і акуратність. А заодно розвинуть рухові функції дитини і її спритність.

 

 

Поради для батьків:

 

 

Горщик дитини повинен перебувати на постійному і доступному для дитини місці. Модель горщика повинна бути зручною і стійкою. Якщо малюк категорично відмовляється від горщика, запропонуйте йому сидіння, яке одягається на унітаз і призначене для малюків.

 

 

До тих пір поки дитина не навчиться ходити сама на горщик, не потрібно тримати її в підгузниках. Навпаки роздягайте її, нехай вона відчує себе мокрою, це послужить до потреби сходити на горщик і залишитися сухою.

 

 

Слід дитині розповісти, що відбувається, коли вона ходить на горщик, чому це відбувається, щоб дитина не лякалася цього. Вона повинна знати, що виходить все те, що вона з’їдає, тільки в переробленому вигляді. І що такий процес відбувається у кожного з нас і навіть у тварин.

 

 

Не варто залишатися байдужим до успіхів дитини, так як багато діток пишаються тим, що зробили, а коли батьки залишаються байдужими це їх дуже ображає. Однак і не варто перехвалювати її тому що це перейде в якусь гру, а має залишатися природним процесом, адже вона це робить для себе.

 

 

Так само як і під час їжі, дитина прагне навчитися їсти ложкою самостійно, одягнути штанці, так і тут дитина прагне все робити сама. Не відбивайте в неї це бажання, не сваріться, якщо щось виявиться за горщиком або дитина не встигне зняти штани.

 

 

Тільки після того як дитина навчиться себе контролювати вдень, вона почне контролювати себе вночі. Але цей процес може розтягнутися до 5-6 років, і це нормально, хвилюватися з цього приводу не варто.

 

 

Не варто будити дитину вночі, щоб вона сходила в туалет, вона повинна навчитися сама себе контролювати. Але якщо дитина погано спить, можете її запитати, чи хоче вона на горщик, і направити її в потрібну сторону. Не можна позбавляти дитину пиття за вечерею або перед сном.

 

 

Самостійно в туалет дитина починає ходити приблизно в 2,5 роки, але не в змозі користуватися туалетним папером.

 

 

Наберіться терпіння і у вас все вийде!