Привчаємо дитину до вишивання

Уже багато століть тому люди знали про те, що таке вишивка. У минулі часи кожна господиня мала можливість похвалитися вишитими рушниками, одягом, постільною білизною. Вважалося, що та господиня краще, яка могла вишивати більш цікаві і складні візерунки. А молода дівчина самостійно повинна була вишити собі посаг і весільні візерунки.

crossstitch1Привчати до рукоділля прийнято починати ще з дитинства. Раніше довгими зимовими вечорами жінки збиралися, щоб скоротати час за цим заняттям. У цей час молодші спостерігали за їхньою роботою, вчилися підбирати кольори і вдосконалювали свою майстерність.

Безумовно, в наш час все змінилося, і сучасним дівчатам вже не потрібно самим вишивати собі плаття і придане. Але як би там не було, а вишивка і тепер залишається однією з найпопулярніших занять, які дуже приємні і доступні. Тепер умільцям не потрібно довго підбирати необхідні матеріали, тому як про все вже давно подбав виробник. У готових наборах вже є голки, канва, схема і підібрані нитки муліне.

Всі вишивки розрізняються за розміром, рівнем складності та певною технікою виконання. У наш час можна знайти найрізноманітніші набори для вишивки хрестиком, стрічками, гладдю, бісером. З такими наборами під силу впоратися навіть дітям. Саме тому досить часто батьки починають привчати своїх дітей вишивати, починаючи з чотирьох — п’яти років (природно, при постійному контролі).

Перед тим як придбати набір, потренуйтеся зі своєю дитиною. Багато мам починають вчити дітей вишивати за допомогою картону з уже заздалегідь пробитими дірочками. Як тільки дитина навчиться рівно вишивати, можна придумати для неї якийсь нескладний візерунок. Таким чином, вона зрозуміє, як з різних ниток можна скласти одне зображення.

Є кілька мінусів вишивання: воно вимагає постійної уваги батьків (особливо якщо дитина ще занадто мала) і може негативно відобразитися на зорі дитини. Але з останнім можна впоратися, роблячи перерву кожні 15 -20 хвилин.

Вишивка допомагає дитині розвивати розумові здібності за допомогою розвитку образного мислення, колірного сприйняття, дрібної моторики рук, а також виховує в дитині акуратність і посидючість.