Привчаємо дитину до горщика

Коли дитина починає користуватися горщиком, це викликає полегшення не тільки з матеріального боку, оскільки відбувається істотна економія на покупці дорогих одноразових підгузників, але і з боку психології. Вміння використовувати горщик за призначенням показує розумову зрілість і нормальний психічний розвиток малюка.

Child on potty play with toilet paper, isolated over white

Коли починати?

Певного віку, який би вважався оптимальним для привчання дитини до використання горщика, немає.
Є прихильники раннього висаджування малюків над раковиною або унітазом, коли дитині всього кілька місяців. Плюс в цьому дійстві в тому, що батьки з перших днів вчаться розуміти «сигнали» їх малюка. Справедливості заради варто відзначити, що багато хто з них домагаються в цій справі великих успіхів. Малюк може бути постійно сухим вже до 3-4 місяців. Це, звичайно, заслуга виключно батьків. Малюк в такому ранньому віці ще не розуміє взаємозв’язку.

Інші батьки починають практикувати застосування горщика, коли дитина досягає 7-8 місяців, і може самостійно сидіти на горщику. Успіх буде, якщо батьки навчаться розуміти ознаки того, що дитина хоче в туалет, оскільки цей вік також ще не дозволяє дитині відчувати наповненість сечового міхура. Хоча, якщо вибрати правильно горщик для малюка, і стимулювати у нього інтерес до нового процесу, то питання може вирішитися швидко. Отже, коли ж починати привчати малюка до горщика?

Фахівці з дитячого розвитку і дитячі психологи озвучують цифру 2-3 роки. Раніше в цьому немає сенсу. Малюк не зможе встановити причинно-наслідковий зв’язок між горщиком і сухими штанами.

Рекомендації

Є кілька рекомендацій, які полегшать процес привчання до горщика. Якщо малюк перебував у одноразових підгузниках, то слід від них відмовитися, потрібно дати малюкові відчути дискомфорт від того, що на ньому мокра білизну або штанці. Якщо прийнято таке рішення, не слід від нього відмовлятися, як би важко не було. Потім доведеться починати все заново, причому малюк може зрозуміти, що мама може передумати.

Не варто починати вчити малюка ходити на горщик, якщо в будинку холодно, малюк хворий або у нього ріжуться зубки. Оптимально починати садити дитину на горщик теплою весною, тоді є ймовірність, що до холодної осені вона вже буде сідати на горщик самостійно.

Якщо малюк не хоче сидіти на горщику, не потрібно змушувати його це робити, або тримати насильно. Бажаного результату це не дасть, навпаки, може надовго відбити бажання дитини користуватися цим атрибутом гігієни.