Природний олександрит: особливості та переваги

Олександрит — це дуже дорогий і незвичайний дорогоцінний камінь. Дорожнеча пояснюється досить просто — подібні родовища зустрічаються вкрай рідко. Проблема полягає в тому, що для утворення такого каменю має збігтися дуже багато різних факторів. У природі подібні умови зустрічаються нечасто.

Aleksandrit-kamen-foto-svojstva-i-znacheniya_03Що ж стосується незвичайності, то тут справи йдуть трохи складніше. Вона полягає в здатності змінювати забарвлення залежно від освітлення. Саме ця властивість і відрізняє його від всіх інших представників класу хризоберили. Колір, який демонструє александрит, може мати червонуватий або ж зеленуватий відтінок. При денному освітленні прикраси з олександритом характеризуються темно-зеленим кольором. Якщо ті ж вироби з олександритом знаходяться в приміщенні, вони мають фіолетовий відтінок.

Однак тут не все так просто, як може здатися на перший погляд. Ці кольори можуть дуже сильно варіюватися. Звичайно, подібні відхилення від норми зустрічаються досить рідко, але мають місце бути. Деякі олександрити і зовсім безбарвні.

Як вже було відмічено раніше, головною характеристикою даного каменю є сила зміни кольору. Чим краще вона проявляється, тим дорожче буде коштувати така прикраса.

У більшості випадків на значний контраст розраховувати не доводиться. Існує свого роду спеціалізація: одні камені демонструють пік своїх естетичних властивостей при денному, а інші при штучному освітленні. При цьому кольцо с александритом
завжди буде виглядати вражаюче.

На сьогоднішній день природні олександрити зустрічаються вкрай рідко. У більшості випадків покупцеві пропонують штучно вирощені їх аналоги. Дуже часто це призводить до досить курйозних ситуацій.

Яскравим тому прикладом, є олександрити, які привозять з Єгипту. Олександрія не має ніякого відношення до цих коштовних каменів. У ній немає і ніколи не було відповідних родовищ.

Проблема, як правило, полягає в тому, що туристи не знають етимологію назви даного каменю. Вона має відношення до Олександра II, а не до міста в Єгипті.

Впізнати справжній камінь, як правило, не складе ніяких труднощів. З цим впорається кожен експерт. У справжніх олександритів завжди присутні вкраплення. Вони впливають і на ціни на олександрити. Правильне огранювання дозволяє зробити вкраплення непомітними. Це істотно збільшує ціну кінцевого виробу.

У штучних каменях подібних вкраплень немає. Однак коштують вони значно дешевше. Ціни можуть дуже суттєво відрізнятися.