Приготування грибів та типові помилки

Вже з найдавніших часів людство освоїло такий вид продуктів, як гриби. Поза всяким сумнівом, про них знали ще задовго до створення писемності.

gribi4А в античний період почали з’являтися і спроби систематичної класифікації грибів, насамперед — поділу їх за параметром шкідливості чи корисності. Тоді були накопичені вже досить істотні дані про шкоду, що завдають певні гриби.

Свіжий гриб приблизно на 9/10 по масі складається з води. В результаті приготування (теплової обробки, точніше) її частка скорочується практично на 50%. Поживна цінність грибів дозволють їм зрівнятися і навіть перевершити ряд зелених рослин, а також впритул наблизитися до деяких тваринних продуктів. Цей вид їжі може бути представлений як окремо, так і в якості добавки або компонента різних страв. Але зіпсувати всю справу може невірне поводження з грибами, незнання певних тонкощів і складнощів.

До речі, на сайті Grandkulinar ви можете знайти багато цікавих та смачних рецептів улюблених страв, а також спробувати щось нове!

Кожен вид грибів володіє своїм неповторним смаком і має свій метод обробки. Однак, перш ніж відправляти їх готуватися або навіть промивати, спочатку потрібно ще раз провести сортування. Зіпсовані при переміщенні і зберіганні, запліснявілі, з гниллю, що викликають хоч найменші сумніви у визначенні виду гриби слід відразу ж викинути. Якщо ви готуєте тільки що принесені з лісу, то перш за все, треба їх відварити, і тільки потім, при необхідності, піддавати іншим видам теплової обробки.

Висока проникність грибної сировини для води загальновідома. Коли їх промивають, вбирання великої кількості використовуваної води цілком імовірне. Професійна кулінарія, тому і не використовує проточну воду, вважаючи за краще протирання щітками і вологими серветками (в разі нарізки перед приготуванням).

Тушкування грибів на повільному вогні означає те, що вони перетворюються в якийсь холодець. Середня ступінь нагріву оптимальна, оскільки забезпечить і видалення зайвої вологи, і надання відмінних кулінарних якостей. Зняття з плити або витягування з духовки виправдано лише після випаровування всього обсягу води.

Масла і олії при приготуванні грибів багато не буває, вони як пилососи, втягують їх у себе. Занадто мало місця відводити грибам для приготування не варто, завжди резервуйте частину місця для ефективного випаровування.

Надто дрібна нарізка протипоказана, навіть великі гриби можна ділити максимум на четвертинки.