Причини жіночого безпліддя

Не дивлячись на досить високий рівень розвитку сучасної медицини, близько 10% сімейних пар стикаються з проблемою безпліддя. У медичній літературі безпліддя визначається як неможливість з якої-небудь причини відтворити потомство.

 

 

Проблему безпліддя можна вважати актуальною для партнерів, якщо протягом тривалого періоду часу (від 1 року) при регулярних сексуальних контактах (1 і більше на тиждень) жінка не вагітніє. У таком у випадку слід звернутися до спеціалістів.

immunologicheskoe-besplodie-harakteristika-zabolevaniya-680x454

 

 

Виділяють наступні основні причини, що зумовлюють виникнення жіночого безпліддя:

 

 

1) Непрохідність маткових труб або їх відсутність. Труби — це те саме місце, де відбувається злиття яйцеклітини і сперматозоїдів (запліднення). Причини непрохідності можуть бути різними, проте найбільш поширена з них — запальні процеси.

 

 

2) Гормональні порушення. Є результатом патології ендокринних або неендокринних органів, що призводить до порушення овуляції. Зазвичай з гормональними порушеннями стикаються жінки, які мають захворювання яєчників, нирок, наднирників, щитовидної залози, печінки.

 

 

3) Патологія матки. Може бути вродженою чи набутою.

 

 

4) Наявність спайок між яєчником і трубою, а також окутування спайками яєчника, що не дозволяє яйцеклітині потрапити в маткову трубу.

 

 

5) Імунологічне безпліддя. В цьому випадку організм жінки виробляє антитіла, що знищують сперматозоїди, що призводить до безпліддя або викиднів.

 

 

6) Психологічне безпліддя виникає у випадках, коли жінка з якихось причин не готова до народження дитини. Дані причини жінка може навіть не усвідомлювати. Наприклад, це боязнь вагітності і страх перед болем під час пологів.