Причини зайвої ваги

Однією з причин зайвої ваги може бути поведінка статевих гормонів. Набрання кількох кілограмів може трапитися у підлітковому віці, під час перебудови організму на гормональному рівні. І це цілком природно. І після підліткового віку ми не застраховані від бурхливої поведінки гормонів. Гормональні збої можуть стати причиною того, що ми не можемо схуднути. Якщо у вас є підозри на гормональний збій, то краще за все звернутися до лікаря і здати деякі аналізи на гормони. Часто, такі збої пов’язані з різними захворюваннями. Але відсутність зрушень в схудненні може відбуватися і з інших причин.

 

Причиною зайвих кілограмів іноді буває не жир, а зайва вода. Якщо перед кожною менструацією ви відчуваєте себе трохи набряклою, то ви розумієте, про що мова. Однак якщо така набряклість спостерігається незалежно від циклу, то вам слід звернутися до лікаря. Таку набряклість можуть викликати хвороби серця і ниркова недостатність. Проведіть невеликий тест. Натисніть пальцем на шкіру, і якщо на ній протягом декількох секунд залишиться невелика вм’ятина, то значить це вода, а не жир. Для того, щоб вода не затримувалася в організмі, не вживайте багато жирної і солоної їжу.

 

Якщо у вас круглий живіт і ви не знаєте як схуднути в животі і ніякі вправи на прес не можуть його прибрати, то можливо вам варто сходити до гастроентеролога. Є багато причин здуття живота і всі ці причини пов’язані з поганою роботою кишечника. Так, підвищене газоутворення може бути викликано сильною активністю бактерій в кишечнику і непереносимістю вами деяких продуктів. У травленні можуть бути і інші збої. Наприклад, у страждаючих пілоростенозом, вихідний відділ шлунка дуже звужений. З цієї причини він спорожняється дуже складно, і з часом здатний збільшуватися в розмірах.

 

Lost and Gained weight

Причиною раптового більшення у вазі може стати зниження функції щитовидної залози. При гіпотиреозі можна навіть розтовстіти, але це зустрічається досить — таки рідко. Але якщо у вас виявиться це захворювання, лікування не дозволить вам схуднути на багато, адже надбавка у вазі при цій хворобі незначна. Ознаками гіпотиреозу є п’ять зайвих кілограмів, які з’явилися без причини, суха шкіра, загальна слабкість, ламкі нігті і волосся.

 

Ожиріння саме по собі не дасть позбутися зайвої ваги. Жирова тканина буде підтримувати свій стан. У тих, хто хворий ожирінням, рівень ферменту ліпопротеінліпази (знаходиться в жирових клітинах, підсилює синтез жиру в жирові клітини) підвищений і не знижується навіть після зниження загальної маси тіла. Тому, у хворих на ожиріння часто відбувається повторний набір кілограмів, навіть якщо їм вдалося успішно схуднути.

 

Такий механізм виробився природою. При голодуванні людина втрачає не тільки жир, але і білок. Після жорстких голодних дієт, людина повертається до звичайного раціону харчування і відбувається повернення втрачених кілограмів. Вихід з цієї непростої ситуації є — із зайвою вагою необхідно боротися повільно, але вірно.