Причини виникнення гестозу

Набряклі руки, ноги, стрімко зростаюча вага — все це є ознаками прояви гестозу. Це захворювання є характерним для жінок, які очікують появи на світ малюка і починається воно, як правило, вже після 20-го тижня. Поговоримо про те, як попередити і зменшити набряки кінцівок в період вагітності.

gestoz-posle-rodovПричини набряків

Основною причиною виникнення гестозу є порушення питного режиму, вживання солоної їжі, швидких вуглеводів. Давайте по порядку. Всім відоме правило про те, що в день людині необхідно випивати не менше двох літрів чистої питної води не може бути застосовано до вагітних жінок. Справа в тому, що організм жінки, яка чекає на дитину, працює з подвоєним навантаженням, тому ниркам складно переробляти велику кількість води, звідси виникають набряки.

Сіль затримує воду, тому вживання оселедця і маринованих огірочків також може спровокувати набряки, а також виникнення гестозу. З’їдаючи чергову порцію торта необхідно пам’ятати: після торта захочеться пити, а пити чай без нічого не цікаво, тому знову в хід підуть торти, цукерки та печиво. Щоб вирватися з цим замкнутим колом, замініть торти на правильні солодощі — сухофрукти.

Як боротися з набряками?

Звичайно ж, хворобу краще попередити, ніж потім її лікувати. Але, якщо все-таки уникнути набряків не вдалося, на допомогу прийдуть прості поради. Для зменшення набряклості ніг, необхідно при першому зручному випадку прийняти горизонтальне положення підсунувши під ноги невеликий валик або подушку.

Брусничний морс — спосіб позбавити організм від зайвої рідини: одну склянку ягід брусниці заливають 2 склянками води, доводять до кипіння і дають настоятися. Ягоди протирають, додають трохи цукру. Приймають брусничний морс по половині склянки чотири рази на день.

Щоб забезпечити максимально безпечне протікання вагітності, варто звернути увагу на пропоновані програми, які забезпечують комплексне ведення вагітності. В такому випадку, ваше здоров’я і здоров’я малюка, постійно будуть під наглядом лікарів-акушерів та інших профільних лікарів, які в тому числі складуть індивідуальну програму по правильному харчуванню на цей період, що дозволить уникнути гестозу та інших негативних проявів.

Щоб полегшити роботу організму в період виношування дитини і позбутися від набряків, багато акушерів радять здійснювати розвантажувальні дні на кисломолочному сирі або печеній картоплі. Протягом дня допустимо вжити 800 грам пісного сиру, 500 грам кефіру або шість картоплин, запечених в духовці без додавання солі. Подібні розвантажувальні дні не тільки виводять зайву рідину, а й знижують вагу. Перед проведенням розвантажувальних днів рекомендовано порадитися зі своїм акушером, щоб не завдати шкоди собі та дитині.

Харчуйтеся правильно і легких вам пологів!