Причини виникнення алергії на кашу у дітей

Життя батьків змінюється докорінно, як тільки в них з’являється дитина. Особливо це стосується жінок, адже саме на їхні плечі лягає головна турбота і відповідальність про малюка.

52428_600Приємні клопоти і перші труднощі

Молода мама повинна ретельно стежити за раціоном харчування дитини, щоб не нашкодити її здоров’ю. Перший час дитина харчується виключно грудним молоком чи сумішами, але з кожним днем вона зростає і цього їй вже не вистачає. Значить, настав саме час починати вводити прикорм у вигляді каш. Досить часто у дітей на них алергія.

Що може викликати таку реакцію?

Є кілька основних чинників, що провокують алергічну реакцію. Багато матусь навіть не підозрюють що каша, зварена на коров’ячому молоці, може викликати алергічну реакцію. Це відбувається тому що, потрапляючи в шлунок, молекули перетворюються у великий ком. Ферментам дуже непросто з ним впоратися, в результаті чого малюк відчуває сильний дискомфорт і постійно вередує. У нього з’являється висип на шкірі і температура.

Є й інші причини, які викликають алергію, серед них:

 

  • харчування підібране не за віком;
  • годування дитини дорослою кашею;
  • некоректне введення прикорму.

Не можна відразу давати дитині порцію каші. Для неї це абсолютно нова їжа і починати треба з дуже невеликої кількості потихеньку з кожним днем збільшуючи дозу, тим самим даючи організму звикнути. Не забуваючи при цьому спостерігати за станом здоров’я малюка. Якщо ви помітили щось не те, припиніть давати цю кашу і підіть на консультацію до лікаря-педіатра.

Перша каша, яка вона?

Малюки часто страждають коліками, на тілі з’являється висип, який супроводжується сверблячкою. Щоб уникнути подібних неприємностей, необхідно подбати про правильний перший прикорм зі злаків. Дитяча каша при алергії вариться на воді. Через якийсь час на молоці, але козячому. І тільки починаючи з 3-х років дозволяється коров’яче молоко дитині. Першою кашею для дітей-алергетиків повинна бути гречана або рисова. Що стосується другої, то майте на увазі, якщо у дитини запор, краще з нею почекати. Не можна годувати дитину першою-ліпшою кашею. Купуючи її, обов’язково дивіться на вікові обмеження і тільки потім вводьте в раціон. Ця інформація неодмінно є на кожній упаковці.

На здоров’ї дітей економити не можна! І, звичайно ж, не забувайте консультуватися з педіатром.

Дотримуючись нескладних правил, ви зменшуєте ризик виникнення алергії на каші у своєї дитини. Коли малюка нічого не турбує, він бадьорий і у відмінному настрої, а головне з його травленням буде все в порядку!