Причини розвитку інфекції сечовивідних шляхів

Інфекції сечовивідних шляхів — це вкрай поширені і потенційно небезпечні захворювання, які мають кілька причин розвитку. Як і в будь-який інший сфері медицини, найчастіше причиною їх розвитку є неправильне ставлення людей до свого здоров’я.

infekcii-mochevyvodjashhih-putejЯкщо бути точнішими, то причинами таких інфекцій зазвичай є нехтування правилами особистої гігієни, або ж переохолодження. Розповіді про те, що сидіти на холодному не можна — зовсім не міф, це одна з поширених причин інфекції сечовивідних шляхів. Працює це дуже просто: у вас вже спочатку в сечовивідних шляхах є умовно-патогенні мікроорганізми, які знаходяться в своєрідному «режимі сну», так як ваша імунна система контролює їх діяльність.

Однак при системному переохолодженні або ж локальному переохолодженні (другий варіант — це як раз про «сидіти на холодному») робота імунної системи збивається, умовні патогени перестають бути умовними, тепер це вже повноцінні патогенні мікроорганізми, які починають розмножуватися і виділяти продукти напіврозпаду. Все це призводить до інфікування сечовивідних шляхів і, як наслідок, до розвитку відповідних захворювань. Ось і виходить, що для попередження таких хвороб зазвичай достатньо дотримуватися норм гігієни і завжди уникати ситуацій як локального, так і системного переохолодження. Однак системне переохолодження ще більш згубне, так як воно частіше призводить до поширених інфекцій сечовивідних шляхів. Найчастіше такі інфекції вражають жінок через характерні особливості будови сечовивідних шляхів у них.