Причини появи родимок. Частина 2

Жарким літом ми із задоволенням підставляємо своє обличчя і тіло сонечку, засніженою і холодною зимою ми відвідуємо солярії, щоб мати красивий і рівний загар. Але не завжди поняття краса і здоров’я є словами-синонімами, і часто роблячи своє тіло красивим, ми шкодимо власному здоров’ю. Захоплення сонячними ваннами призводить до почервоніння і опіків шкіри, а ультрафіолет провокує перетворення родимок, які і без того є генетично нестабільними утвореннями, в злоякісний вид пухлини — меланому.

14016747Вкрай рідко це небезпечне захворювання розвивається на здоровій та чистій шкірі, і сонце є дуже небезпечним провокатором даної хвороби. Але зазвичай захворювання розвивається на місці родимок, відбувається посилене ділення клітин, і родимка починає видозмінюватися. Такі родимки називають меланомонебезпечними. Звичайно, не всі родимки є небезпечними. Якщо протягом життя родимка зростає пропорційно зростанню людини, то причин для занепокоєння немає, якщо ж родимка починає посилено рости, то в цьому випадку варто відвідати фахівця.

Але, незважаючи на все, заздалегідь панікувати не варто. Ваша «родзинка» не принесе вам зайвих турбот, якщо уважно і дбайливо ставитися до неї, не пропустити навіть найменших змін у розмірі, кольорі, формі. Якщо є привід для занепокоєння, варто відвідати лікаря, хоча б заради власного спокою.