Причини появи дитячих страхів і боротьба з ними. Частина 1

Деякі батьки поспішають із зверненнями до фахівця, вважаючи, що дитячі страхи — це серйозні відхилення. Насправді, не варто так гарячкувати. Боротися з дитячими страхами можна і вдома, не звертаючись за допомогою до психологів. Правда, спочатку варто зайнятися визначенням причин їх появи, яких може бути досить багато. Тільки потім можна знайти спосіб їх подолання. Іноді допомагає спільне проведення часу, іноді – читання книг, часто щось смачненьке, хоч у це повірити складно. Просто кожен повинен знайти свій шлях.

strahПро види дитячих страхів

У кожної дитини вони різні, але найчастіше залежать від її віку. Приміром, новонародженим малюкам страшно від гучних звуків, у школярів є побоювання поганих оцінок. До числа найбільш поширених можна віднести висоту, темряву, втрату батьків, самотність у квартирі, контакт з лікарями і біль, покарання, навіть вигаданих персонажів і героїв мультиків.

Про причини появи страхів

Найчастіше страхи розвиваються через батьківську неуважність. Багато батьків зараз спробують заперечити, тому що всі батьки бажають своїм дітям тільки найкраще, всіляко оберігаючи їх від усіх можливих неприємностей. Але найчастіше саме в цьому і полягає вся проблема.

Зазвичай можна чути, як батьки лякають малюка, який не хоче спати «чортом», який може вилізти з-під ліжка і забрати дитину, яка не слухається. Так розвивається страх темряви, внаслідок чого малюк не хочеться залишатися в кімнаті один. Навіть подорослішавши, дитина буде прагнути не залишатися на самоті вдома.