Причини підвищеної температури у новонародженого малюка

Дорослі люди звикли до того факту, що підвищена температура — симптом захворювання. У новонароджених дітей, у яких тільки починає формуватися система терморегуляції, це може бути викликане перегрівом, щепленням, прорізуванням зубів, зневодненням організму, а також через ураження центральної нервової системи. 
temperatura-u-grudnichka

Якщо підвищення температури дійсно сталося через перегрів малюка, то досить провітрити приміщення. Також рекомендується зняти з дитини зайвий одяг, напоїти її.

Протягом декількох днів температура спаде, якщо була викликана реакцією на щеплення або через прорізування зубів. Коли спостерігається зневоднення, то малюкові потрібно багато пити. Для цього підійде тепла кип’ячена вода, компот та сік.

До речі, тут ви можете дізнатися більше про дитячу клініку Happy.

Якщо температура підвищилася через порушення в центральній нервовій системі, то краще і правильніше буде звернутися до лікаря-педіатра.

Коли градусник показує 38,5, при цьому малюк не вередує, добре їсть, активно рухається, н обов’язково вживати екстрених заходів. Одним з найбільш поширених і нешкідливих способів є обгортання. Малюка необхідно обгорнути у вологу плівку на пару хвилин. А потім одягнути в одяг з натуральних матеріалів, який є легким і сухим.

Як не дивно, але температура 38,5 — це золота середина. Саме при такій температурі організм новонародженого малюка ефективно бореться з інфекцією.

Щоб визначити стан малюка, досить за ним поспостерігати. Коли видно, що самопочуття погіршується, потрібно дати лікарські препарати, які володіють жарознижуючим ефектом. В аптеці продаються сиропи та всілякі мікстури. Головним їх складовим елементом є парацетомол, дія якого спрямована на зниження температури. Заборонені препарати, що містять аспірин, анальгін, вони можуть завдати шкоди і є дуже токсичними.

Малюк повинен бути завжди під наглядом, особливо після того, як отримав порцію жарознижуючого засобу. Це першорядні заходи в боротьбі з інфекцією, результатом буде нормальна температура у малюка.

При високій температурі може спостерігатися рідкий стілець та блювота. Щоб поліпшити самопочуття дитини, її потрібно покласти на бік, виключити тим самим потрапляння блювотних мас в рот та ніс. Коли підвищена температура не проходить, стан помітно погіршується, то терміново викликайте швидку допомогу. Тільки фахівець зможе встановити правильну причину такого стану.