Причини нездужань

Буває так, що і хвороби немає, але людина відчуває себе слабкою і млявою. Все це називають нездужанням. Сюди можна віднести сонливість, ломоту в кінцівках або всьому тілі, слабкість, млявість, занепад сил і духу, запаморочення, відсутність апетиту і т. п.

Image002-3Звідки беруться нездужання? Нездужання можуть з’являтися перед хворобою. Наприклад, людину заразили вірусом і він «бродить» в тілі, поступово порушуючи всю роботу організму. У таких випадках, нездужання триває 1-2 дні, після чого приходить і сама хвороба.

Нездужання бувають і внаслідок перенесеного отруєння або хвороби.

Втома і загальний занепад сил, можуть виражатися в нездужанні. Стрімкий ритм і режим життя, часто зношує тіло і «забирає» всі сили. Внаслідок цього, накопичена втома проявляється у фізичному виснаженні, сонливості, слабкості та інших симптомах. Лікуванням послужить тривалий відпочинок і хороший сон. Буває нездужання з невідомих причин. Подібний стан може затягнутися на кілька тижнів або навіть місяців. У пошуках істини, хворий повинен пройти повне обстеження. Часто буває так, що нездужання є «симптомом» серйозного захворювання або патології. Це може бути вірусний гепатит, онкологія, ВІЛ, хронічні запалення тих чи інших органів та інше.

Як боротися? Для того щоб нейтралізувати нездужання, потрібно в першу чергу вести здоровий спосіб життя, регулярно гуляти на свіжому повітрі, повноцінно відпочивати і висипатися. Раціон слід збалансувати — овочі, фрукти, м’ясо, молочні продукти, хліб і риба. Крім того, не слід переїдати. Також можна порекомендувати зайнятися спортом, нехай навіть в мінімальній кількості. Для цього робіть вправи вранці, ходіть пішки по 2 години щодня, або займіться плаванням.

Дуже важливо також виробити режим сну. Для цього необхідно лягати спати в однаковий час, і бажано до 23:00. Важливо знати, що люди, які лягають спати до півночі, при однаковій тривалості сну, набагато краще висипаються і відчувають себе значно бадьоріше, в порівнянні зі своїми «нічними» побратимами. Забудьте про сигарети, алкоголь і каву. Ці отрути не тільки забирають здоров’я, але і скорочують тривалість молодості, і життя в цілому.