Причини неприємного запаху ніг і способи його усунення

Коли ми тривалий час перебуваємо в шкарпетках і у взутті, ноги починають потіти, так як мають велику кількість потових залоз. Бактерії, присутні на шкірі ніг, вступають в контакт з вологою і швидко розмножуються. Продукти їх життєдіяльності починають видавати неприємний запах, добре відчутний нашим носом.

Можливими причинами різкого запаху ніг можуть бути не тільки тісне взуття з не дихаючих матеріалів, а й погана гігієна, харчування та дріжджова інфекція. Інколи буває навіть грибок ніг, про який детальніше можна почитати на сторінці virtus.ua/gribkovye-zabolevaniya-nogtei

slide_456498_6137230_free

Поради для усунення поганого запаху ніг

Мити ноги треба принаймні 1 раз в день. Це здається очевидним, але навіть якщо ви щодня приймаєте душ і вода тече по ногах — це не означає, що вони добре вимиті. Підошви ніг і особливо шкіру між пальцями потрібно ретельно мити губкою або м’якою щіткою.

Можна використовувати антибактеріальне мило, проте не забувайте ретельно змивати його, так як будь-яке мило сильно сушить ніжну шкіру між пальцями, внаслідок чого може виникнути роздратування.

Ретельно висушіть ноги, перш ніж надягати шкарпетки. Для запобігання запаху, дуже важливо, щоб шкіра була сухою. Вологе повітря створює відмінні умови для розвитку як самих бактерій, так і бактеріальних інфекцій.

Взуття має бути виготовлене ​​з натуральних матеріалів, які дозволять ногам дихати. При носінні взуття з синтетичних матеріалів, потовиділення збільшується, і, відповідно, посилюється запах.

Потрібно мати кілька пар запасного взуття. Не носіть одне і те ж взуття два дні поспіль. Після того, як ви день проносили взуття, воно повинне постояти як мінімум добу, щоб повністю висохнути, бажано в місці, де хороша циркуляція повітря.

Носіть шкарпетки і колготки з бавовни. Шкарпетки, що містять нейлон або поліестер сприяють підвищеному потовиділенню.

Регулярно оглядайте шкіру між пальцями ніг і нігті. Якщо з’явилися такі симптоми, як лущення, свербіж, опухла або потріскана шкіра — бажано звернутися за порадою до лікаря. Крім того, звертайтеся до лікаря, якщо з’явилися будь-які зміни в текстурі або кольорі нігтів, тому що це може означати наявність інфекцій.

Не їжте «запашну» їжу. Уникайте цибулі, часнику, дуже гарячої їжі і гострих приправ. Гостра і надмірно гаряча їжа стимулюють потовиділення, а часник і цибуля змінюють запах поту.

Засоби, які можуть запобігти неприємному запаху ніг

Сольова ванна. Налийте в таз 1 літр теплої води, додайте півсклянки крупної солі. Опустіть ноги в таз на 15 хвилин, потім, не обполіскуючи чистою водою, витріть насухо рушником. Не використовуйте цей спосіб, якщо є ушкодження на шкірі.

Харчова сода. Можна щодня сипати по дві щіпки соди в кожен черевик, щоб позбутися від неприємного запаху.