Причини багатоплідної вагітності

Багатьох жінок турбує питання: як часто народжуються близнюки і чому це відбувається. За статистикою кожна 90 вагітність — це двійня, 902 — трійня. Сіамські близнюки народжуються один раз на 10 мільйонів пологів. Також вчені помітили, що частіше народжуються хлопчики — близнюки.

 

 

На ймовірність появи близнюків впливає кілька факторів:

 

 

mnogoplod

вік матері, чим вона старша, тим більша ймовірність;

 
наявність декількох попередніх пологів.;

 
припинення прийому протизаплідних таблеток;

 
прийом ліків від безпліддя.

 
Спадковий фактор. Тобто близнюки можуть народжуватися послідовно в декількох поколіннях. Причому, за покоління можна вважати і одних батьків. Якщо у них вже народжувалася двійня, то ймовірність появи другої дуже висока.

 
Багатоплідна вагітність має відношення до числа ризикованих. Головний ризик в такий вагітності — це поява дітей раніше визначеного терміну. Чим більше плодів в утробі матері, тим вища ймовірність передчасних пологів і тим менша вага малюків, які з’явилися на світ. Однак відстаючі на початку життя в розвитку малюки до трьох років наздоганяють своїх однолітків.

 

 

Мати, яка очікує більше двох малюків, повинна багато відпочивати, іноді лежати доводиться цілими днями. У майбутніх мам в цьому випадку більшою мірою спостерігається токсикоз і недокрів’я. Особливо важливо вести здоровий спосіб життя, дотримуватися дієти багатої на залізо і кальцій. При великих навантаженнях на організм може виникнути варикозне розширення вен.

 

 

У новонароджених двійнят або трійнят може бути істотна різниця у вазі — від 200 гр до 1 кг. Так само при багатоплідній вагітності часто бувають ускладнення. Можлива внутрішньоутробна загибель плода або багатоводдя. Головне для майбутньої мами, яка чекає на кількох дітей, це своєчасні консультації і неухильне дотримання вказівок лікаря.