Прибирання будинку: усуваємо неприємні запахи

Кожен будинок пахне по-своєму, але запах власного будинку ледве уловимий. Однак він є, просто ми так звикли до нього, що майже не відчуваємо його. Хочеться, щоб люди, які приходять у гості відчували тільки приємні емоції, але за чисте повітря доведеться поборотися.

Без названия (3)Часто джерелом неприємних запахів виступають домашні тварини, гар на кухні, старий одяг і взуття, брудна білизна, відро для сміття або немитий посуд. В першу чергу, знайдіть джерело.

Перше і найважливіше правило: частіше відкривайте вікна, щоб в будинок потрапляло свіже повітря. Просто потрібно іноді, щоб вітер гуляв по квартирі або будинку. Відкрийте вікна у всіх кімнатах і йдіть гуляти на вулицю, щоб не застудитися від протягу. Такий метод відразу видалить частина зайвих запахів. Ще ефективніше перед провітрюванням розвісити скрізь мішечки з мішковини з чорним чаєм. Він дуже добре забирає багато зайвих запахів.

Не нехтуйте використанням витяжки. У багатьох будинках вона то є, але нею майже не користуються. Адже більшість специфічних ароматів йде від приготування їжі і вбирається в меблі та одяг. Ви ж не хочете пахнути котлетками на роботі або на побаченні.

На жаль, просто пустити свіже повітря в приміщення не завжди допомагає. Є глибоко складні запахи і з ними доведеться поборотися.

Якщо у вас була вечірка і гості багато курили, розкладіть скрізь намочені рушники, вони добре вбирають запах тютюну. А під час самих посиденьок можна поставити поруч з попільничкою ароматичну свічку, яка вбере частина шкідливого запаху. До речі, краще взагалі не залишати попільничку з недопалками в кімнаті надовго. Або ставте її на балкон, або викидайте разом з сміттєвим відром. Тютюновий запах дуже сильний і швидко вбирається.

На кухні раз на тиждень кип’ятіть велику каструлю води з оцтом, після чого робіть планове провітрювання.

Відмінний ліквідатор запаху — кавові зерна. Можна підсмажити кілька штук на сковорідці, щоб приємний кавовий аромат перебив інший специфічний запах, або розкласти їх у тканинних мішечках по шафах. В такі мішечки можна додати палички кориці. Час від часу вміст треба оновлювати.

Неприємні запахи в холодильнику зникнуть, якщо ви ретельно вимиєте полиці водою з оцтом.

Особливо неприєсний запах котячої сечі. Його дуже складно видалити, але запам’ятайте, що не можна використовувати хлоровмісні засоби. По-перше, вони не допомагають, по-друге, дуже шкідливі для тварини. Спробуйте застосувати розчин марганцівки або оцту, в деяких випадках вони дійсно рятують. Якщо ваша кішка занадилася «мітити» диван, допомогти вам зможе тільки професійна хімчистка м’яких меблів на дому.

Не забувайте щодня викидати сміття, вчасно прати одяг, штори і перестаньте курити в будинку. Тоді у вас все вийде.