Правильно вибириємо і використовуємо помазок для гоління

Важливим атрибутом класичного вологого гоління є помазок. Досвідчені чоловіки приділяють вибору помазка пильну увагу. Є фахівці, які мають два помазки, тому що вважають, що він повинен встигнути висохнути, щоб краще виконувати свої функції.

 

Фото-2-331x300

Чому ж такому простому предмету приділяється така пильна увага? Все дуже просто, від якості помазка залежить кількість і якість піни, а чоловіки знають, що при хорошій піні голитися легко і якість гоління є значно вищою.

За якими параметрами вибирають помазок?

Спочатку давайте розглянемо, як правильно вибрати помазок для гоління.

Є три основних критерії за якими робиться вибір:

1. Звичайно ж — ціна. Такий простий предмет, як помазок може коштувати від кількох гривень до кількох сотень гривень. Є помазки, які робляться вручну і коштують вони пристойно.

2. Матеріал, з якого зроблений помазок. В основному вибирають помазок для гоління натуральний — з вовни свині, коней і борсуків. Однак, для любителів тварин і алергіків випускаються і штучні помазки. Сказати яка шерсть краще важко, у кожного матеріалу є свої переваги і недоліки.

Так, свинячий помазок більш жорсткий і гірше вбирає вологу, проте, у нього більш прийнятна ціна. До того ж він прекрасно підійде для жорсткого мила.

Помазки з кінської шерсті останнім часом стали рідкістю. Однак саме їх обирають професіонали.

Борсукові помазки бувають різної якості. Темні дешевші і жорсткіші. Кращі помазки для гоління світлі і триколірні, вони м’якші, але і значно дорожчі. Колір і якість помазка з борсука залежить від того, чи була шерсть вищипана або вистрижена, і з якої частини тіла була взята.

Ціна залежить і від матеріалу, з якого зроблена ручка — це може бути дерево, метал, слонова кістка, роги буйвола або пластик.

3. Часто можна почути питання, який помазок для гоління кращий за формою. Форма і довжина щетини в помазків — це справа смаку. Є помазки густіші і довгі, є більш короткі, є конічної форми, є округлі. Різною може також бути і форма ручки.

Поширені запитання

 

Question-1-287x300 (1)
1. Як зробити помазок для гоління м’яким?

Всі нові помазки незалежно від якості спочатку жорсткі. Згодом в процесі експлуатації вони стають м’якшими — зі свинячої щетини незначно, з борсука більш м’якими. До того ж потрібно знати, що після використання шерсть склеюється. Щоб розм’якшити помазок безпосередньо перед процесом гоління потрібно його опустити в теплу воду. Саме в теплу, а не гарячу. Гаряча вода навпаки склеїть ворсинки.

2. Як користуватися помазком для гоління?

Основне завдання помазка — це утворення піни і комфортне нанесення її на обличчя.

Етап перший — готуємо піну

Видавлюємо невелику кількість крему для гоління в зручну ємність, краще круглу і досить об’ємну. Додаючи по пів чайної ложки гарячої води починаємо збивати попередньо розмочений помазок. Рухи повинні бути енергійними вертикально-круговими. Поступово продовжуйте додавати воду. Ознака того, що піна готова і води достатньо, це поява стоячої густої піни. Якщо ж піна стікає з помазка — ви перестаралися і додали занадто багато води, в такому випадку додайте трохи крему.

Етап другий — нанесення піни на обличчя

Набирайте піну помішуючи її помазком — тоді він забере її максимальну кількість. Наносьте піну на щетину круговими рухами — так ви піднімите волоски. Завершіть нанесення піни рівними, прямими рухами. Весь процес нанесення піни повинен займати близько 10 секунд. Коли виконані етап перший і другий, можна приступати до гоління.

Етап третій — закінчення гоління

Після завершення процесу ретельно вимийте помазок і ємність. Помазок злегка відіжміть і залиште сушитися ворсом вгору на відкритому місці.