Правильно привчаємо дитину до горщика

Дуже багато батьків вважають, що чим раніше вони привчать дитину ходити на горщик, тим краще буде для нього! Але, це досить поширена помилка. Сучасні педіатри вважають, що найкращий вік для привчання дитини до горщика — це період з 18-ти до 24-х місяців. Ваш малюк вже дорослий і готовий познайомитися з таким предметом, як горщик? Вам слід знати ефективні методи, здатні допомогти малюкові. Для початку слід відмовитися від підгузників. Це найважливіше правило.

rebenok_gorshokЯкщо ви будете систематично надягати підгузник дитині, то це буде тільки збивати її з пантелику. Малюкові важко буде зрозуміти, чому іноді можна пісяти в штанці, а іншим разом треба сідати на горщик. Винятком може бути похід в лікарню, довга поїздка в транспорті або тривала зимова прогулянка. Надайте дитині шанс відчути себе «мокрою». Можливо, в інший раз малюк не захоче відчувати дискомфорт і спробує самостійно зняти штанці, щоб залишитися сухим.

Важливо! Якщо дитина, перед тим як випорожнитися, робить спроби зняти з себе одяг, вважайте що півсправи вже зроблено!

Висаджуйте дитину на горщик в певні години. Обов’язково до і після сну, перед тим як йти на прогулянку. Це допоможе засвоїти правило на рівні рефлексу. Так працює сечовий міхур, саме після сновидінь дитина обов’язково протягом 10-15 хвилин сходить в туалет.

Чим яскравіший, гарніший і незвичніший горщик, тим вищою є ймовірність, що ваш малюк не зможе відмовити собі в задоволенні спробувати нове «чудо» в будинку! У продажу є безліч незвичайних горщиків, у вигляді звірів, з музичним супроводом і з різнокольоровою підсвіткою. Якщо такий варіант вам не по кишені, не біда. Можна самій придумати, як оформити звичайний горщик. Наприклад, наклеїти картинки з улюбленими мультиплікаційними героями. Повірте, ваш малюк буде в захваті!

Ніколи не сваріть дитину, якщо вона розлила вміст горщика або зробила свою справу біля нього. Похвала та позитивні слова на адресу дитини, допоможуть впоратися з незручністю і незграбністю. Покажіть малюкові, куди ви викидаєте вміст горщика. Поясніть, що не тільки він повинен ходити на горщик. Що батьки теж ходять в туалет, але на горщик для дорослих.

Останнє, але не менш важливе правило, це вдало підібраний горщик. При покупці враховуйте зріст дитини та її вагу. Дитині має бути зручно сидіти на горщику. Краще вибирати моделі зі спинкою і підлокітниками. І пам’ятайте, дитина обов’язково навчиться ходити на горщик самостійно. Ставтеся позитивно і трішки по-філософськи. Всьому свій час!