Правильне харчування. Яке воно?

Почувши словосполучення «правильне харчування» в нашій підсвідомості представляється щось жахливе. У нас відразу виникають асоціації з болісними стражданнями нашого організму, для нас це щось на подобі суворої дієти. Але насправді не все так страшно. Варто тільки дотримуватися певних правил, і крім того, що стануть помітні результати в обсягах вашого тіла, покращиться і загальне самопочуття організму. Що ж таке це правильне харчування і яких же правил потрібно дотримуватися?

Pravilnoe-pitanieВ першу чергу потрібно звикнути харчуватися маленькими порціями. Замініть свій посуд невеликими тарілками. Ви зможете спокійно наповнювати їх доверху і не боятися, що поправитеся.

Їжте часто, не менше трьох разів на день. Обов’язково ситно снідайте. Ви дасте своєму організму заряд енергії на цілий день і захистете себе від незапланованих перекусів. Дуже важливо пообідати.

Виключіть зі свого раціону всі жирні види м’яса і риби. Є багато інших видів менш калорійного м’яса і риби, і з меншою кількістю жиру.

Викресліть також всю шкідливу їжу. Забудьте про фаст-фудах, чіпси, газовану воду і подібні продукти.

Відвикайте від частих перекусів. Якщо не можете стриматися, щоб не перехопити щось на ходу, то нехай це будуть фрукти, горіхи, сухофрукти та молочні продукти, ніж бутерброди і тістечка.

Робіть для організму розвантажувальні дні, які допомагають травній системі відпочити, очистити організм від шлаків.

Їжте побільше салатів, заправляючи їх рослинними оліями.

Подружіть із водою. Вживайте не менше восьми склянок води на день. Краще пити воду за півгодини до прийому їжі, а після трапези не запивати нічим.

Не плутайте голод і спрагу. Якщо ви раптом відчули, що зголодніли, випийте склянку води. По закінченню 15-20 хвилин прислухайтеся до себе — якщо ви все ще відчуваєте голод, то вирушайте їсти. Зазвичай буває, що почуття голоду пропадає.

Їжте поволі, ретельно пережовуючи їжу. Так ви швидше відчуєте ситість і не зможете з’їсти зайве.

Якщо дуже вже хочеться солоденького — з’їжте якийсь фрукт, шматочок чорного шоколаду, ложку меду, мармелад або зефір. Так ви побалуєте себе, піднімете настрій і не отримаєте згубну дозу жирів для організму.

Чи не їжте перед сном, їжа не зможе повноцінно засвоїтися, а також можуть початися проблеми із кишечником.

Прислухайтеся до свого організму, вчіться контролювати себе, а не обмежувати. Тоді і з фігурою, і з вашим самопочуттям буде все в порядку.