Правильне харчування вашої собаки

Так само, як і достатня кількість вправ, харчування відіграє ключову роль в стані вашого вихованця. При дотриманні правильного режиму і необхідної збалансованості харчування шерсть вашого вихованця буде блискучою, і він буде відчувати себе на «відмінно».

kormlenie_sobakiДавайте розберемося, який тип харчування вам краще вибрати для вашої собаки. Існує кілька типів харчування: харчування домашньою їжею, харчування готовими кормами і змішане харчування.

Домашнє харчування, зрозуміло, переважає, тому що їжа буде завжди свіжою, без консервантів і штучних добавок. Однак, тут теж варто остерігатися деяких моментів. Не можна забувати, що собаці необхідно різноманітне харчування, яке буде включати себе повний набір мікроелементів і вітамінів, і обов’язково слід включити в раціон вітаміни для росту шерсті. Тому, готуючи каші, потрібно змішувати і іноді міняти крупи, вибирати різні види м’яса, не забувати включати в раціон кисломолочні продукти і сир, яйця, іноді можна давати і рибу. Намагайтеся не давати їжу холодною. М’ясо можна вибирати недороге, наприклад, курячі шлунки (зрозуміло, очищені), курячі лапки або шиї (якщо собака маленька, з курячих лапок потрібно обрізати кігті), яловичі обрізки, яловичі легені, яловиче серце або печінку. Від жирних видів м’яса краще відмовитися. Не варто нехтувати овочами, адже вони корисні для травлення ваших вихованців. У каші можна додавати моркву, буряк, гарбуз. Обов’язково потрібно стежити за реакцією собаки, і якщо собака погано переносить якийсь вид крупи, м’яса або якийсь овоч, від нього краще відмовитися.

В цілому, домашнє харчування — найбільш здоровий раціон для вашої собаки, але забирає багато часу. Так що, якщо ви не готові виділяти годину свого життя кожні два — три дні на приготування їжі вашому улюбленцю, цей варіант не для вас.

Наступний вид харчування — харчування готовими кормами. У ньому немає нічого поганого, хоча він не такий корисний, як домашнє харчування, і істотно дорожчий. Якщо ваш пес ще дуже молодий (до 5 місяців), рекомендується основою раціону зробити консерви, а не сухі корми. Поєднання «вологих» і «сухих» кормів завжди оптимальне. Якщо переважає сухий корм, потрібно давати вихованцеві побільше води.

І нарешті, третій вид харчування — змішане харчування. Воно найбільш зручне, і по корисності наближається до домашнього харчування. У чому полягає його суть: ви варите просту кашу без м’яса або з невеликою його кількістю, або суп, і додаєте в них сухий корм або консерви. Багато власників вибирають саме цей тип харчування.

Ніколи не забувайте, що у вихованця завжди повинна стояти миска зі свіжою водою, воду потрібно міняти кожен день.