Правильне харчування при панкреатиті

Правильне харчування при панкреатиті включає в себе певні правила, яких слід дотримуватися. Харчування має бути дробовим і частим, приблизно чотири рази або шість разів на день, кожні чотири години. Порції повинні бути маленькими. Для того щоб не перевантажувати слизову, потрібно вживати в їжу протерті страви. Страви повинні бути приготовлені щадним методом.

Без названияНе варто їсти холодну або гарячу їжу. Ідеальним варіантом є тепла їжа. Їжа готується на пару або ж відварюється. Це головна вимога, що забезпечує правильне харчування при панкреатиті.

Найбільш корисними продуктами є продукти, які у великому обсязі містять білок. Наприклад, потрібно вживати сир, м’ясо і рибу.

При панкреатиті потрібно відмовитися від вуглеводних продуктів, таких як всілякі солодощі, цукор і навіть мед. В значній мірі повинно бути знижене споживання жирних страв.

Також повинні бути виключені страви, які мають сокогінну дію. У першу чергу це відноситься до м’ясних і рибних бульйонів, а також капустяного відвару. У період загострення захворювання, потрібно взагалі відмовитися від їжі і протягом декількох днів здійснювати лікувальне голодування.

Якщо ви страждаєте хронічним панкреатитом, ви повинні дотримуватися дієти постійно, для того, щоб уникнути загострень.

Так які ж продукти можна вживати при панкреатиті?

Можна їсти невелику кількість борошняних продуктів, таких як сухарі або підсушений білий хліб, супи з круп і овочів (за винятком капусти); з м’яса можна вживати яловичину, індичку, кролятину, тобто всі нежирні сорти, також варто їсти тільки нежирні сорти риби (тріска, щука, лящ); з молочних продуктів – кисломолочний сир, кисле молоко і кефір. Олію можна додавати в готові страви.