Правильне харчування для годуючої мами

Найкраща їжа для ніжного дитячого організму — це мамине молоко. Ніякі сучасні суміші не замінять дітям цієї природної і поживної їжі. Від мами, що годує безпосередньо залежить і якість молока, тому сама вона повинна стежити за своїм харчуванням.
1378367612

Дуже важливо, в яких об’ємах і як часто в організм вагітної або годуючої жінки надходить кальцій. Якщо не приділяти цьому належної уваги, організм знайде потрібний мікроелемент з вашої кісткової тканини, що загрожує захворюваннями зубів і остеопорозом надалі. Як заповнити дефіцит кальцію? Так все з того ж молока, тільки вже коров’ячого, та інших молочних і кисломолочних продуктів. Дуже важливо їсти багато кисломолочного сиру, пити молоко та кефір. Якщо вам не дуже подобаються ці продукти, намагайтеся змінювати харчові звички, адже з’їсти в день півпачки кисломолочного сиру набагато легше, ніж втратити зуб, погодьтеся.

Годуючій мамі потрібен вітамін В. В нашому раціоні цим мікроелементом багаті каші і злаки, а також хліб.

Надходження білка в організм забезпечить м’ясо (птиця, риба, яловичина обов’язково повинні бути присутніми в раціоні харчування майбутньої і годуючої мами). Дуже цінна і живильна печінка, яку теж не всі люблять, а вона тим часом вкрай корисна.

При нормальній вазі можна дозволити вершкове масло для годуючих мам (як джерело вітаміну А). Якщо вага перевищує норму, замініть вершкове масло овочами.

Вітамін С організм отримує з фруктів — їжте їх через день, плюс враховуйте можливі алергічні реакції у дитини.

Якщо молока замало, допоможуть страви з риби, а також мед, горіхи, кавун і морквяний сік. Тут теж важливо враховувати можливість алергічних проявів у малюка. Не рекомендується зловживати шоколадом, спеціями, соліннями, яйцями і ковбасами.

Орієнтуйтеся на потреби дитини — якщо мамине молоко її влаштовує і вона нормально росте, балувати себе висококалорійними продуктами не слід.