Правильне харчування для білизни зубів

Здоров’я зараз в моді. Одним із зовнішніх критеріїв здоров’я є доглянуті зуби. Зараз всі кинулися вибілювати зуби. Але ніхто навіть не замислюється, що проблему легше попередити, ніж її вирішувати.

kak-otbelit-zuby-10Лазерне відбілювання зубів — процедура хороша. Але стан своїх білосніжно білих зубів необхідно підтримувати. Часто пацієнти повертаються до стоматологів для проведення повторної процедури відбілювання. Справа в тому, що недостатньо просто привести в порядок свою посмішку. Для того, щоб проблема не повернулася, доведеться скорегувати свій спосіб життя і раціон.

Збагатіть свій раціон такими твердими фруктами і овочами, такими як морква, спаржа, цвітна капуста, яблука, селера. Завдяки своїй щільній структурі ці продукти працюють як губка, видаляючи з емалі колонії бактерій. Також ці продукти мають екстрактивні властивості. Це означає, що під впливом соків цих овочів і фруктів, починають активно виділятися травні соки, в тому числі слина. У цій біологічній рідині містяться ферменти α-амілаза і мальтаза для розщеплення вуглеводів. Як не дивно, процеси травлення і всмоктування починаються вже в ротовій порожнині. Також до складу слини входять такі бактерицидні речовини як лізоцим, лактоферин. Також в слині є антитіла проти мікробів. До зубної емалі, на відміну від інших частин зуба, кровоносні судини не підходять. Живильні речовини, в тому числі і кальцій, емаль отримує із слини. Тому, при нестачі слини карієс швидко вражає зуби. Важливо, що слини вночі виробляється набагато менше, тому не забувайте чистити зуби перед сном.

Довго зберегти зуби здоровими допоможуть молочні продукти. Крім кальцію в сирі, сметані міститься багато молочної кислоти. Вона допомагає зубам довше залишатися білими. Обмежте споживання газованих напоїв. Харчові барвники, які в них містяться, залишають незмивні плями на одязі. Що вже тепер говорити про емаль. Також в газованій воді багато цукру, який є живильним середовищем для каріозних бактерій. Не варто зловживати ягодами насиченого кольору, такими як ожина, костяниця, чорна смородина, чорниця. Також змушує темніти емаль соєвий соус і всі сорти вин.

Але найлютішим ворогом білизни емалі є тютюновий дим. Без відмови від куріння ви не збережете зуби білими.