Правильне виховання дитини

Багато батьків поступово починають розуміти, яке це складна і непроста справа, виховання дітей. Воно вимагає повної самовіддачі і має йти від душі, тільки тоді буде видно правильні результати. Одне виховання є правильним, а інше вважається абсурдним, тому що кожен вибирає сам, але існують деякі загальноприйняті правила, щоб дитина виросла вихованою і гідною людиною.

photo_511Правильне виховання дитини закладається з самого раннього віку і коригується до повноліття. Дитина з юних років повинна знати, що існують правила, які необхідно виконувати. Дотримання правил допомагає зберігати доброзичливі відносини між малюком і батьками.

Запорукою успіху в правильному вихованні є дотримання режиму дня. Вкладаючи малюка вчасно на нічний сон, можна не тільки викроїти годинку на свої справи, а й сприяти здоровому розвитку нервової системи дитини. Маленькій дитині для нормального розвитку просто необхідний повноцінний нічний сон.

Якщо у малюка немає розпорядку, то часто дитина прокидається в поганому настрої і відмовляється снідати. Збирання в дитячий садок часто супроводжуються істерикою і відмовою виходити з дому. Якщо малюк погано засинає, то можна ввести правило щодо дотримання тиші усіма членами сім’ї, а малюкові пропонувати спокійні ігри перед сном.

Малюка необхідно з дитинства привчати вмиватися і чистити зуби вранці і ввечері перед сном. Якщо малюк навідріз відмовляється виконувати гігієнічні процедури, то можна купити фігурне мило та дитячу мильницю, щоб перетворити вмивання в захоплююче заняття. Можна придбати різнобарвний рушник, щоб малюк розгортав його і витирав руки і обличчя розгорнутим рушником, розглядаючи малюнки.

Якщо малюк відмовляється від чищення зубів, то можна піти на хитрість і купити цікаву іграшку або розвиваючу гру, яку малюк буде отримувати тільки після цієї процедури. З цією метою можна придбати дитячу пасту з приємним ароматом і оригінальну дитячу щітку, а можна і кілька, щоб дитина могла вибирати нову на кожен день.

У міру дорослішання необхідно привчати дитину складати всі речі по місцях, щоб малюк з дитинства звикав до порядку. Виховати організованість у дитини можна мотивацією улюблених занять. Малюк дуже швидко зрозуміє, що не отримає улюбленого мультфільму, поки не прибере всі іграшки після гри.

У малюка слід розвивати і відчуття власності. Необхідно привчати малюка не брати без дозволу речі батьків, та й самим не слід брати особисті речі дитини без її дозволу. Нехай малюк з дитинства звикає питати дозволу, якщо хоче взяти речі, які належать іншим.