Правильне прання чорних речей

Прати чорні речі складно, якщо ті мають тенденцію линяти. Ось буде вам морока ще й від того, що із забарвленням води насичений чорний колір перетвориться у вугільну сірість. Щоб вас не спіткала така біда, давайте навчимося грамотно прати чорні речі.

chernie veshiДля початку виберемо делікатний режим прання в пральній машині,  також потрібно купити спеціальний гель для чорних речей і відправити виключно однакові за якістю сукні, костюми і штани в барабан. Вручну прати чорні речі не так вже й проблемно: для цього потрібно взяти порошок для кольорових речей, оцет 9%, морську сіль та галун.

Етапи прання чорних речей:

1. Якщо застосовуєте пральну машину, то дайте машині хвилин 10 попрацювати вхолосту, щоб  речі не почали кошлатитися. Встановіть режим нагріву в 35-40 градусів, але можна і до 20 вище нуля спустити. Виверніть речі навиворіт або помістіть в полотняні мішки для прання постільної білизни.

2. Не можна забивати барабан чорними речами повністю, інакше машина погано виполосне речі. Перед тим, як барабан почне свою роботу, відправте в засипний контейнер морську сіль та оцет. Так ви уникнете сильної линьки речей і колір залишиться начиченим. У режимі полоскання, налийте в одне з відділень розведений галун.

3. Чорні речі сухий порошок якісно не пере, для цього розроблені рідкі засоби або гелі. Якщо чорне плаття або інша річ розбавлена іншим кольором, то купуйте сухий порошок без окислювача або відбілювача.

4. Уважно вивчіть етикетку на чорному одязі: багатьом чорним речам машинне прання заборонене виробником.

Якщо ви вирішили прати все чорне руками, то спочатку розчиніть порошок, гель або мило у воді, на відро води стакан 9% -го оцту і 2 столові ложки морської солі. Не замочуйте чорні речі, а відразу приступайте до прання. Не використовуйте щітки та інші тверді пристосування, так як вони вимивають колір.