Правила здорового харчування

Наш організм являє собою досить складний генератор енергії. Щоб забезпечити наш мозок — найголовніший орган людського тіла енергією, наше тіло зазнавало з плином еволюції значні зміни. Система ШКТ є складною і злагодженою роботою великої кількості органів і ряду систем. І щоб забезпечити їх правильну роботу, необхідне правильне і збалансоване харчування.

book-healthyТема здорового харчування не нова. Різні новинні і медичні блоги, статті та форуми радять нам як і що потрібно вживати, щоб зберегти здоров’я якомога довше. Часто рекомендації суперечать самі собі, але золоті правила правильного харчування виведені досить давно і спотворити їх практично неможливо.

Правило № 1

Обмежити вживання жирів.

Як свідчать багато джерел — виключіть з раціону смажене, копчене і гостре. Це не зовсім вірний підхід. Жири є будівельним матеріалом для наших клітин і виключати їх не можна ні в якому разі. Просто потрібно знати, що існує кілька видів жирів і тільки в певному дозуванні вони всі корисні для нашого організму.

А ось солодка газована вода табу для сучасної людини. Користі від розчиненого цукру в воді практично ніякої.

Правило № 2

Організація свого меню.

На перших порах складно скласти на тиждень вперед, що і коли ви будите їсти, однак якщо цим зайнятися і привласнити статус звички, подібна організація вкрай позитивно позначиться на вашому здоров’ї. Регулярний і дробовий прийом їжі протягом дня допоможе уникнути загрози появи зайвої ваги, виключить небажані перекуси і допоможе виробити умовні рефлекси в нашому організмі, такі як слиновиділення, вироблення жовчі та ін.

Правило № 3

Ретельно пережовуйте їжу.

Дивно, але сучасна людина практично заковтує непрожовані шматки їжі, а після скаржиться на тяжкість і печію. Процес перетравлення починається вже в ротовій порожнині, саме тому важливо повільно і ретельно пережовувати їжу. Стежити за станом зубів і ясен теж не буде зайвим.

Правило № 4

Концентрація уваги.

Не читати і не дивитися телевізор під час їжі досить складно, але це умова, яку необхідно виконати. Чому? Відволікаючись на стороннє, ви пропустите момент насичення і, в результаті, вам загрожує переїдання, що не є добрим для вашого шлунка.

Правило № 5

Обережніше з рідиною.

Не пийте відразу після і під час їжі. Пояснюється це правило тим, що запиваючи їжу водою, чаєм або компотом ми змінюємо концентрацію шлункового соку і перетравлення проходить важче, ніж зазвичай.