Правила хорошого тону під час їжі для дітей

Найперший соціальний досвід дитина отримує за сімейною трапезою. Навіть крихітного малюка часто садять на високий стільчик поруч з іншими членами сім’ї під час спільного обіду або вечері, і він пильно спостерігає, як батьки спілкуються з братами і сестрами, як вони поводяться за столом.

za-stolom.jpg_6511__1405578586Рано чи пізно батьки приступають до навчання дитини правилам застільного етикету, прищеплюючи їй хороші манери, вміння люб’язно розмовляти, правильно їсти і природно триматися. Дитина дорослішає, обідає не тільки вдома, але в кафе і в гостях, в ресторанах. Вона застосовує засвоєні знання в різноманітних ситуаціях, враховує звичаї і традиції, а також думки і почуття інших людей. Вишукані манери в суспільстві, на світських заходах і званих вечорах невіддільні від уміння добре поводитися за столом. У людини, яку з раннього дитинства навчали застільному етикету, є абсолютно всі шанси стати привітним і уважним господарем і приємним гостем.

Поведінка дитини в ресторані

Прийшовши в ресторан, батьки повинні відразу ж замовити що-небудь спеціально для дитини. У дорогих і вишуканих ресторанах, як правило, дуже великий асортимент смачних страв. На їх приготування зазвичай йде досить багато часу. Однак в кожному ресторані є чергові страви, з яких за порадою офіціанта можна вибрати що-небудь, цілком придатне для дитини.

Якщо дитина починає вередувати і заважати іншим відвідувачам, то потрібно негайно вивести її з ресторанного залу. Щоб заспокоїти стомленого малюка, можна зробити неквапливу прогулянку в холі або ж ласкаво з ним поговорити. Потім можна повернутися в ресторан і зайняти своє місце за столом. Не слід дозволяти дитині бродити або бігати по залу, особливо крутитися під ногами і заважати офіціантам обслуговувати столики.

В цілому дуже добре, якщо батьки з самого раннього віку будуть привчати дитину до трапез у вишуканій обстановці. З цією метою корисно час від часу водити дитину в дорогий ресторан або в ресторанний зал готелю в денний час. В середині дня зазвичай менше відвідувачів і обстановка не настільки офіційна і урочиста, тому дитині буде легше освоїтися у незвичній обстановці. Діти, яким батьки дозволяють бути присутніми на урочистих заходах, які влаштовуються у них вдома, зазвичай краще підготовлені до відвідування дорогого ресторану.