Правила вибору та види дитячого ліжечка

Питанням про вибір дитячого ліжечка батьки задаються ще до народження дитини, але бувають і такі батьки, які підбирають ліжечко для свого малюка тільки після того, як він народиться. В обох випадках вибір і покупка ліжечка є важливим моментом, адже в ньому дитина буде проводити велику кількість часу, особливо в перші місяці життя. Тому придбати дитяче ліжко потрібно правильно.

9349.970Види ліжечок

Зараз в магазинах можна зустріти кілька видів дитячих ліжок, які розділені по віковим групам:

 

  • Для маленьких дітей найчастіше купують ліжечко-колиску. Воно розраховане на вік від народження до 6-ти місяців. Перевагою такого ліжка є те, що воно займає мало місця і закривається спеціальним навісом, нагадуючи кокон. У такій колисці дитина буде відчувати себе дуже затишно і спокійно. До недоліків відноситься те, що таке ліжко прослужить вам недовго, так як дитина виросте з нього і батькам необхідно буде купувати нове.
  • Класичне ліжечко. Цей вид меблів є найбільш практичним для дитини. Ліжко виготовляється з дерева, на ніжках у нього прикріплені невеликі коліщатка, є маятник. Також дно такої ліжечка має два положення. Коли дитина зовсім маленька, вона спить на верхньому ярусі, а після того, як малюк починає вставати на ніжки, необхідно опустити дно ліжечка на нижній ярус, щоб було безпечно. В такому ліжку дитина може спати до 3-х років, а іноді і більше.
  • Ліжко-манеж. Даний вид являє собою конструкцію, в яку після розкладання можна помістити малюка. Таке ліжечко обладнане спальним місцем, захисними м’якими бортиками  і захисним чохлом від москітів. Цей манеж можна легко складати і брати з собою на дачу або в подорож.
  • Ліжечко-трансформер. Принцип цього ліжка полягає в тому, що в міру дорослішання дитини, висувається спеціальний ящик і таким чином ложе для сну стає більшим, тому дитина може спати в ньому до 5-6-ти років. Коли дитина ще маленька, висувний ящик можна використовувати для зберігання речей. Перевагою такого виду ліжечка є те, що купили один раз і можна надовго забути про придбання нового, крім цього воно оснащене пеленальним столиком і тумбочками для одягу. До мінусів варто віднести те, що дані меблі займають багато місця, тому якщо у вас невелика кімната, то цей нюанс варто врахувати.