Правила користування ходунками

Настала довгоочікувана подія для батьків — малюк навчився сидіти та стояти! Пора задуматися про самостійні спроби пересування. Як допомогти малюкові правильно зробити перші кроки? Крім особистої участі батьків на допомогу приходять ходунки. Саме в них малюк починає впевненіше підстрибувати, стояти і не поспішаючи пересуватися до заповітних цілей. Для успішного використання цього пристосування, важливо знати деякі правила.

detskie_hodunki_851_272Правильне регулювання

Налаштуйте сидіння, висоту ходунків на потрібний рівень, пам’ятайте, що максимально допустимий ріст малюка 85 см. В іншому випадку ви піддаєте дитину небезпеці перевернутися і обзавестися непотрібними страхами. Не варто дозволяти дитині знаходитися постійно в ходунках, для потрібного фізичного здоров’я малюк повинен вчитися активно, повзати, рухатися будь-якими зручними способами. Ходунки повинні стати засобом тимчасового перебування, коли батькам вкрай необхідно звільнитися на 10-15 хвилин.

 З 7 місяців

Ходунки рекомендується використовувати з 7 місяців, коли дитина навчилася самостійно сидіти і намагається стояти. Не варто пропускати період повзання, саме ці вправи зміцнюють кісткову систему організму і формують хребет.

Фізична активність

Відомо, що в ходунках малюк активніше розвивається фізично, але діткам з проблемами надмірної ваги, педіатри рекомендують утримуватися від пасивного сидіння або стояння в ходунках. Повна дитина не в змозі сама довго пересуватися, вона швидко втомлюється. У таких ситуаціях ефективніше застосовувати масажі і регулярну гімнастику.

Травмування

Вирішивши купити дитячі ходунки інтернет магазин зверніть увагу, на місця можливого травмування. Край стільниці повинен бути з амортизуючим ефектом. У разі ударів відбувається пом’якшення, дитині складніше прищемити собі пальці. Можливий варіант блокування коліс при необхідності, що дає можливість зафіксувати потрібне положення платформи. Перевірте міцність і глибину сидіння, відрегулюйте його так, щоб дитина нахилившись, не випадала. Матеріал сидіння прослужить довше, якщо буде водостійким і щільним.

Якщо правильно використовувати ходунки, дотримуючись техніки безпеки, враховуючи вік і фізичну статуру дитини, то користі від такої активності буде більше ніж від пасивного способу життя.