Правда і міфи про вагітність

Вагітність — це особливий період в житті кожної жінки. Вона супроводжується незабутнім трепетом очікування народження дитини. Це також період нескінченного занепокоєння й сумнівів. Дізнайтеся, які існують міфи про вагітність.

foto_cikavosti_06.09.2014-01_resizedВагітність повинна бути спланована. Перший крок — необхідні дослідження, а також прийом правильних добавок, наприклад, фолієвої кислоти. Дуже важливе здорове харчування не тільки в період планування вагітності, але також в процесі її тривалості та годування дитини. Вагітність не є хворобою, але ви повинні звернути увагу на супроводжуючі її симптоми. Нудота і блювання зазвичай зникають на початку четвертого місяця. У третьому триместрі вагітності може з’явитися поколювання в нижній частині живота. Також не варто ігнорувати кровотечу. Хоча не кожен випадок означає ризик викидня, але звернутися до лікаря необхідно.

Незважаючи на поширену думку про те, що при вагітності потрібно їсти за двох — це міф. Сира риба або м’ясо не рекомендується через ризик токсоплазмозу. Заборонено також блакитний сир, а молоко тільки кип’ячене. Строго заборонено пити алкоголь, навіть у найменших кількостях, це може бути причиною розумової відсталості та порушень розвитку дитини. Ви повинні знати, що алкоголь потрапляє в кров майбутньої дитини і залишається в два рази довше, ніж у дорослої людини.

Якщо відсутні медичні протипоказання, майбутня мама повинна багато ходити. Жінки схильні до ризику викидня або передчасних пологів, повинні порадитися з лікарем. Найбільш поширений метод для перевірки стану плода ультразвуковий. Це безболісне обстеження повинно бути виконано протягом вагітності, по крайній мірі, три рази.

У багатьох викликає сумніви статевий акт під час вагітності. Якщо лікар не бачить будь-яких заперечень, секс допускається. Утриматися від сексуальних контактів потрібно жінкам, які раніше мали викидні або передчасні пологи, а також коли присутня кровотеча або кров’янисті виділення. Ця заборона також поширюється на жінок з порушеннями плодового міхура, коли вони мають генітальную інфекцію, або коли плацента неправильно розташована. З сексом також доведеться почекати під час багатоплідної вагітності.

Майбутня мати, яка не має протипоказань, може подорожувати, хоча це правило діє до 35-го тижня вагітності. Під час подорожі ви можете здаватися знесиленою, тому з собою необхідно мати печиво, фрукти та солодощі. Під час польоту або поїздки рекомендуються прогулянки через кожні дві години.