Порядок проведення монтажу систем кондиціонування

Сучасні системи кондиціонування практично завжди є спліт-системами. Незалежно від продуктивності і принципу дії вони складаються із зовнішнього і внутрішнього блоків. Якщо спліт-система побутова, то внутрішній блок може бути тільки один, якщо напівпромислова — від одного до п’яти, якщо промислові (чиллер-фанкойл, мультизональні), то кількість внутрішніх блоків може обмежуватися тільки продуктивністю всієї системи і системою адресації (зазвичай до 64 шт).

Побутова, напівпромислова і промислова спліт-система

Оскільки всі подібні моделі мають схожу комплектацію, то і їх монтаж відрізняється незначно і має певну послідовність. Він проводиться згідно зі схемою. Детально зупинимося на порядку монтажу побутових і напівпромислових систем, але будемо вважати, що всі розрахунки і проектувальні роботи здійснено коректно, з урахуванням технічного завдання або виходячи з особливостей розташування та роботи кондиціонера. Професійна установка кондиционера — за посиланням.

Перевірка відповідності проектних характеристик з умовами на об’єкті

Перед тим, як приступити до монтажу системи кондиціонування, слід перевірити відповідність даних, закладених в проекті, з реальними умовами на місці установки кондиціонера. В першу чергу необхідно перевірити:

  • місце установки зовнішнього та внутрішніх блоків;
  • висоту установки кондиціонера і його окремих частин;
  • матеріал стіни і спосіб кріплення — вони повинні відповідати проекту, якщо кріплення зовнішніх блоків відбувається на стіну;
  • відповідність розташування зовнішнього блоку по сторонах світу;
  • вага зовнішнього і зовнішніх блоків.

Якщо є розбіжність дійсних показників з плановими, то слід довести до відома замовника і своє керівництво. Продовжувати роботи по монтажу в цьому випадку не слід. Якщо ж замовник або керівництво наполягають на продовженні робіт, то необхідно отримати від них письмове підтвердження на продовження таких робіт, але відзначити, що є розбіжності показників проектних і дійсних, при цьому виявлені розбіжності необхідно письмово позначити.

Роботи по установці зовнішнього блоку

Монтаж зовнішнього блоку кондиціонера найчастіше здійснюється зовні будівлі. Будівельні конструкції стін сучасних будівель досить різноманітні. Вони можуть бути: залізобетонними монолітними, цегляними, монолітними з зовнішньої облицюванням з цегли, з шлакоблоків з зовнішнім утеплювачем.

Безпосередньо перед установкою необхідно перевірити матеріал стін і можливість кріплення до них кронштейнів. Варто також упевнитися в навантаженні, яку може витримати кріплення на даній стіні, і чи відповідає цим параметром вага зовнішнього блоку. Блок ретельно вивіряється за рівнем і встановлюється строго горизонтально і строго вертикально.

При будь-якому відхиленні розподіл повітря навколо теплообмінника буде порушено і при максимально високих літніх температурах він не зможе забезпечити необхідну продуктивність. Крім цього нерівне розміщення блоку на стіні відіб’ється на правильності стікання конденсату з трубок теплообмінника, і волога або буде застоюватися, або стікати не в тому місці, де потрібно.

Більш значно подібні відхилення вплинуть на перебіг холодильного агента всередині трубок теплообмінника, позначиться на роботі всієї спліт-системи. Подібні порушення приведуть в подальшому до виходу кондиціонера з ладу.