Поріз пальця: що робити? Частина 2

Поріз же глибокий вже прийнято вважати різаною раною, так як він викликає порушення цілісності нервових закінчень, сухожиль, судин, а також мускулатури. Необхідно зазначити, що така рана може бути досить небезпечною для людського організму і з цієї причини слід в обов’язковому порядку звернутися з цією проблемою до фахівця.

 
porez_palca-bКласифікація порізів визначається за допомогою предмета, який і є причиною порізу. Приміром, після того, як ви не дуже обережно орудували якимось тупим предметом, рана буде мати рвані краї, а от шкіра навколо рани може опухнути та буде боліти. Якщо ж необережно поводитися з гострими речами, то можливо отримати глибоку рану різаного характеру. Однак, коли виявляється негайна належна допомога, то подібна травма досить скоро заживає як на поверхні шкірного покриву, так і всередині.

Першочергова допомога

 
Починати надавати допомогу слід з того, що місце порізу добре промивається і течію крові треба зупинити. Не треба травмований палець з кровотечею підставляти під струмінь крижаної води. Його дуже обережно потрібно промити за допомогою мильного розчину і потім обробити за допомогою перекису водню. Він застосовується якщо антисептика під рукою просто немає. Перед накладанням пов’язки на рану треба добре оглянути саму рану на предмет чистоти. Тільки після цього поріз закривається чистою пов’язкою.