Поради вагітним

Деякі капризи вагітних обов’язково треба виконувати. До них відносяться і бажання з’їсти що-небудь таке, до чого раніше не лежала душа (наприклад, оселедець з лимоном або кисла капуста з маслом). Такі бажання вагітної жінки треба виконувати.

1 (17)Чергова порада також стосується меню. Вважається, що вагітна жінка повинна харчуватися різноманітно. У раціоні повинні бути присутніми м’ясо і риба, молочні і кисломолочні продукти, овочі та фрукти, горіхи і ягоди, кондитерські вироби і соки. Головне правило — розумне поєднання і невеликі порції. Не можна продукти розділити на повністю хороші і повністю погані. Якщо дуже хочеться жінці одне маленьке тістечко і морозиво — можна. Точно так же, як не можна об’їдатися ягодами або фруктами. А раптом на них алергія? Тоді ніякої користі, а зайві проблеми.

Як вже зазначалося вище, збалансований раціон для вагітної жінки забезпечує збереження звичок у харчуванні на першій половині вагітності. У другій половині вагітності, аж до пологів, необхідно обмежити споживання солі і води (до чотирьох склянок в день). Для теплової обробки продуктів краще вибирати тушкування, варіння або готування на пару. Це робиться для того, щоб знизити ризик підвищення артеріального тиску і знизити набряклість.

 
Дуже часто майбутні мами хочуть відправитися в магазин за вибором речей для майбутньої дитини, але в силу забобонів відкладають цей момент. Не варто думати, що хтось може вибрати кращі речі ніж ви, а раптом ваші батьки виберуть коляску, яка вам не сподобається за кольором і розміром, але ж вам з нею гуляти. Навіть на великому терміні у вас є можливість вибрати коляску. Вибираючи коляску зверніть увагу не тільки на форму і колір, важливо оцінити всі її функції і можливості: наявність амортизаторів, перекидна ручка, складання і т.д.

Ще одна порада — постачання організму якомога більшої кількісті поживних речовин. Для цього їжу потрібно пережовувати більш ретельно — до 50 разів кожен окремий шматочок. Чим краще буде налагоджено травлення, тим більше користі це принесе організму мами і плоду.

І нарешті, остання порада — слід навчитися регулярно спорожняти свій кишечник. Це робиться для того, щоб звільнити організм матері і її дитини від продуктів неповного окислення. Як і в будь-якій дієті, для нормалізації стільця рекомендується застосовувати в їжу продукти, які містять клітковину. Вони є хорошими стимуляторами активної діяльності кишечника. До таких продуктів належить, в першу чергу, житній і висівковий хліб, крупи (гречка, вівсянка, перлова), овочі і фрукти (яблука, морква, буряк). Дуже корисно на сніданок готувати або мюслі, або вівсяну кашу із сухофруктами. Ускладнюють роботу кишечника ненатуральні продукти, зі смаковими добавками і так званими «порожніми» калоріями (вони містяться в консервах, ковбасах, напівфабрикатах).