Поради для люблячих батьків: як правильно вибрати якісний матрац для дитини?

Про користь і важливість здорового сну сказано дуже багато. Особливо це відноситься до дітей, організм яких стрімко росте і розвивається. Відповідальні та турботливі батьки зроблять все можливе для того, щоб оточити дитину самими комфортними умовами для сну і відпочинку.

rebenok-na-matrase (1)Завдання номер один при організації спального місця — вибір відповідного матраца. Слід пам’ятати, що ортопедичні матраци для дітей підбираються строго індивідуально, з урахуванням віку і розмірів ліжка.

Підходи до вибору дитячого матраца

За віком віком:

  • Дітям до трьох років рекомендують вибирати матраци, що сприяють правильному формуванню постави. В даному випадку матрац повинен бути жорстким, так як дитячий хребет не має опуклостей. Фахівці настійно радять не прислухатися до застарілого стереотипу про те, що дитині обов’язково потрібно «підкласти щось м’якеньке». Результат такої турботи — розвиток захворювань хребта в ранньому віці.
  • Дітям від трьох до семи років краще вибирати безпружинні моделі середнього рівня жорсткості. Це пов’язано з тим, що пружини здатні викликати коливання, які негативно впливають на здоров’я хребта. Безпружинний матрац — найкращий вибір, що сприяє профілактиці сколіозу, повному розслабленню хребта і м’язових груп. До того ж, безпружинні матраци набагато більш стійкі до улюбленого заняття дітей — стрибків на ліжку.
  • Дітям віком від семи років фахівці радять відпочивати на двосторонніх ортопедичних матрацах. Їх поверхня повторює лінії тіла користувача, підлаштовуючись під стрімко зростаючий організм школяра.

За якістю матеріалів:

  • Виробники використовують найрізноманітніші наповнювачі: гречане лушпиння, койру кокоса, латекс, меморікс, повсть, пінополіуретан. Всіх їх об’єднують екологічна чистота і безпека для здоров’я. Перераховані матеріали та їх комбінації визначають експлуатаційні властивості матраца: його пружність, жорсткість, еластичність і стійкість до зношування.
  • Не менш важливим є матеріал, з якого виконаний чохол для матраца. Тканина повинна бути натуральною, щоб чохол не накопичував статичну електрику, яка здатна нашкодити здоров’ю дитини. Ідеальний вибір — знімний чохол з натурального, невибагливого в пранні матеріалу.

За ціною:

  • Якісний ортопедичний матрац не може бути дешевим. Вибираючи даний виріб, слід розглядати його покупку як інвестицію в здоров’я і благополуччя вашої дитини. Щоб не заплатити зайве даремно, зверніть увагу на матраци від маловідомих брендів. За якістю вони можуть нітрохи не поступатися більш іменитим і дорогим аналогам. За цілком прийнятну ціну можна обзавестися добротним матрацом — потрібно лише правильно вибрати продавця.