Пологи при варикозі: попередня підготовка, запобігання ускладнень

Венозні зірочки і відчуття постійної важкості говорять вагітним жінкам про варикоз. Дане захворювання проявляється далеко не у всіх жінках в цікавому положенні. Стати причиною цієї недуги легко можуть ознаки ожиріння, друга вагітність або неактивний спосіб життя, а також генетична схильність. У переважній більшості випадків варикоз у вагітних проявляється в області нижніх кінцівок. При появі перших симптомів компетентні фахівці рекомендують відразу ж звертатися до лікаря-флеболога. Збільшення терміну вагітності значно підвищує ризик розвитку всіляких ускладнень. Такі ускладнення можуть стати реальною загрозою для життя матері і дитини.

Pregnant woman with swollen feet and leg pain.

Варикоз ніколи не був протипоказанням для вагітності. Маючи дане захворювання, відмінними мамами став не один мільйон представниць прекрасної статі. Дані жінки вчасно звернулися до компетентних фахівців, які їм допомогли запобігти ускладненням під час пологів. Головною порадою таких фахівців стандартно був особливий контроль власного здоров’я. Вагітним жінкам для цього потрібно обов’язково проходити регулярні обстеження у лікарів. Тільки лікарі-флебологи зможуть визначити варикоз на ранніх стадіях. Вони ж визначать ступінь складності захворювання, і виберуть найбільш оптимальний курс лікування.

Попередня підготовка вагітних жінок, що мають варикоз, стандартно складається з декількох етапів. На цих етапах прибираються набряклість, хворобливі відчуття і судоми. Цьому сприяє застосування спеціальних медикаментозних препаратів. В даний час лікарі-флебологи призначають вагітним засоби, які не мають побічних дій, а також певний вітамінний комплекс. Вищезазначена підготовка призводить до позитивних результатів лише у випадках наявності нескладної форми варикозного розширення судин. Народжувати після такої підготовки лікарі рекомендують жінкам у спеціальній компресійній білизні. Така білизна значно знижує больові відчуття і запобігає розширенню стінок судин.

Ускладнена форма варикозу вимагає більш пильної уваги фахівців. Тромбоз глибоких вен, екземи та алергічний дерматит, супутні цій формі, можуть легко викликати серйозні ускладнення. Саме тому багато досвідчених лікарів-флебологів в таких випадках рекомендують заздалегідь планувати пологи за допомогою методу кесаревого розтину. Тільки даний метод забезпечує найбільш сприятливий результат.

Пологи при нескладній формі варикозу проходять природним чином. Для отримання стабільного кровообігу породіллі попередньо обмотують ноги еластичним бинтом. Перед пологами кожна жінка здає аналіз на згортання крові. Допустимі показники даного аналізу дозволяють народжувати при варикозі самостійно. Під час пологів акушер зобов’язаний стежити за зміною стану породіллі. Він повинен приділяти пильну увагу навіть незначним нюансам.