Показання і можливості ендопротезування кульшового суглоба

Одним з найбільших і найважливіших в організмі людини є кульшовий суглоб. Захворювання кульшового суглоба призводять до значного обмеження рухливості людини. Люди практично втрачають можливість пересуватися на ногах, без використання допоміжних предметів. Деякі захворювання тазостегнового суглоба можна вилікувати консервативним шляхом, без оперативного втручання. Але при певних хворобах або пошкодженнях без оперативного лікування не обійтися. Найбільш частою операцією при важких патологіях є ендопротезування кульшового суглоба.

bol-v-tazobedrennom-sustave-lezha-na-boku-nochyuОперативне втручання проводиться тільки? якщо суглоб не здатний виконувати свою функцію і консервативне лікування не дає ефекту.

Детальну інформацію про ендопротезування ви можете знайти на сайті https://medinua.com/ednoprotesirovenie.html вже зараз.

Лідером серед дегенеративно-дистрофічних захворювань опорно-рухового апарату є артроз кульшового суглоба або коксартроз. Залежно від причин коксартроз ділиться на посттравматичний і диспластичний. На початкових стадіях дане захворювання добре піддається терапевтичному лікуванню. Якщо людина вчасно не почала лікування, то на пізніх стадіях без операції не обійтися.

Асептичний некроз головки тазостегнової кістки, викликаний надмірно високими навантаженнями або порушенням кровопостачання кістки або хрящів, на пізніх стадіях є прямим показанням для проведення операції.

Перелом шийки стегна у випадках, коли він пов’язаний із захворюванням стегнової кістки, може стати показанням для ендопротезування.

Ревматоїдний артрит при ураженні кульшового суглоба на пізніх стадіях, також є показанням для оперативного втручання.

Крім показань, необхідним є повне обстеження хворого, а також його особиста згода на проведення ендопротезування. Операція по впровадженню штучного суглоба коштує чималих грошей, в залежності від вартості матеріалу з яких він виготовляється.

Виготовлення ендопротезів відбувається з матеріалів, які абсолютно не піддаються впливу внутрішніх чинників, перебуваючи всередині кістки. Також ендопротези кульшового суглоба вимагають високої міцності, так як їм доводиться витримувати високі навантаження. На штучний суглоб здійснюється набагато більший вплив, ніж на природний. Це відбувається через те, що в ендопротезів відсутні хрящі, які знижують навантаження і зменшують тертя.

Сучасні методи ендопротезування кульшового суглоба дозволяють продовжити функцію суглоба до 20-ти років.

В основному для виготовлення протеза використовуються наступні матеріали:

 

  • металеві сплави, які не вступають в реакцію з кістками і кров’ю;
  • полімерний високоміцний пластик;
  • кераміка;
  • комбіновані ендопротези, з металу і пластика.

Найбільш міцними і зносостійкими є металеві ендопротези, які здатні прослужити близько 20-ти років. Решта мають термін служби до 15-ти років.

Існує два різновиди кріплення ендопротеза:

 

  • за допомогою кісткового цементу на полімерній основі;
  • проростанням кістки в спеціальні пористі поглиблення імплантату;
  • комбінований метод.

Не існує єдиної думки з приводу переваги одного методу над іншим, тому вибір на користь методу фіксації визначається виходячи з віку пацієнта, стану стегнової кістки і кульшової западини. У старшому віці, коли ріст кістки практично не відзначається краще використовувати цементну фіксацію. Також цей метод кріплення, при остеопорозі стегнової кістки, доповнюється металевими пластинами, які фіксують імплантат.