Подвійна радість

Найчастіше жінка виношує один плід, проте сьогодні ніхто не здивується, дізнавшись, що жінка чекає двійню. Останнім часом кількість багатоплідних вагітностей значно зросла, скажімо точніше — майже в два рази. З чим це може бути пов’язано?
priznaki_dvoyni_na_rannih_srokah.jpg.crop_display

З віком майбутніх мам, які наважуються завести дитину в більш зрілому віці. Саме в цьому віці (від 35 років) починається посилене вироблення гормону ФСГ (фолікулостимулюючого), завдяки якому дозрівають яйцеклітини.

І можуть дозріти одночасно не тільки дві, а й три і більше яйцеклітини. Також є причина в гормональній стимуляції, коли жінка тривалий час не могла завагітніти самостійно, вона звертається за допомогою до лікаря, який призначає гормональну терапію. «Подвійна» радість для майбутньої мами не тільки приємний сюрприз, а й велика відповідальність. В першу чергу, подвійне навантаження лягає на організм майбутньої мами і на її психічний стан.

Сьогодні дізнатися про те, що маму чекає приємний «бонус» у якості близнюків або двійнят можна з 7-го тижня вагітності. Саме на цьому терміні лікар повідомить, однояйцевих чи різнояйцевих малюків виношує жінка. Вченим відомо, що різнояйцеві малюки — це одночасно запліднені дві і більше яйцеклітини, а ось що стосується однояйцевих близнюків (дві копії один одного) — це для вчених загадка і до теперішнього часу.

Багатоплідна вагітність — це вагітність підвищеного ризику. Відразу після постановки на облік в жіночій консультації, лікар переводить таку вагітну жінку в групу ризику. Чому саме підвищеного ризику? Тому що у жінок, які виношують кілька немовлят, ризик несприятливих супутників вагітності набагато вищий, ніж у жінок, які виношують один плід. Це більш важкий ранній токсикоз і пізній токсикоз (гестоз), підвищений артеріальний тиск, задишка через сильний зсув діафрагми, підвищена стомлюваність. Ризик передчасних пологів — це один з найбільш виправданих ризиків. Підвищене навантаження на матку приводить до передчасного її розкриття, що, в свою чергу, призводить до переймів і початку родової діяльності. Також відбувається передчасне старіння плаценти. Ось чому близнюки найчастіше з’являються на світ раніше визначеного часу на 3-4 тижні, і лише 10% всіх багатоплідних вагітностей закінчуються пологами у визначений термін.

Відразу після пологів близнюки потребують більш ретельного і трепетного догляду, тому як вони мають малу вагу і слабші фізично. Однак через 3-4 місяці вони повністю наздоганяють своїх однолітків по фізичному розвитку, і, підростаючи, приносять не тільки подвійну турботу, а й подвійну радість своїм люблячим батькам.