Плюси і мінуси бандажа для вагітних

Бандаж для вагітних носять далеко не всі вагітні жінки. І даремно, адже використовувати цей аксесуар рекомендують багато акушерів-гінекологів як українські, так і закордонні. При правильній фіксації бандаж істотно полегшує життя майбутньої мами і оберігає її спину від травм, пов’язаних з надмірним навантаженням на хребет.

ui14519916231Кожна вагітна знайома з сильним та ниючим болем, який з’являється в ногах і в області попереку до кінця 5-6 місяці вагітності. Цей біль пов’язаний з тим, що плід, який постійно збільшується у вазі тисне на хребет, тим самим перерозподіляючи центри тяжкості. Як результат, суттєво збільшується навантаження на малий таз і поперек. А це, в свою чергу, і провокує болі в ногах і спині.

Бандаж фіксується особливим способом і допомагає правильно розподілити навантаження, звільнити від надлишкового тиску крижовий відділ хребта і органи малого тазу.

 

При його носінні:

пропадає біль в спині;
зникає відчуття тиску в ділянці сечового міхура;
набагато менше втомлюються ноги.

 
Крім того, даний аксесуар допомагає уникнути занадто швидкого чи дострокового опускання виношуваного плоду в малий таз. Відповідно, його носіння дозволяє мінімізувати ймовірність викидня.

Недоліки носіння бандажа

Вони нечисленні, але все-таки є. В першу чергу необхідно згадати про небажаність носіння бандажа на пізніх термінах вагітності, особливо після 8 місяця. У акушерів немає єдиної думки на цей рахунок, проте багато лікарів вважають, що використання такого аксесуара на пізніх термінах може привести до передавлювання плода і як наслідок — до його важких травм. Так що на 8-9 місяці краще все-таки використовувати звичайну білизну для вагітних — еластичні трусики, нежорсткі корсети, стягуючі колготки і такеі нше.

До інших, менш істотних мінусів бандажів, відносяться:

неможливість використання при деяких шкірних захворюваннях;
натирання окремих ділянок при неправильній фіксації;
небажано носити довше 3-х годин поспіль.