Плюси гастроскопії під наркозом

Гастроскопія – це ендоскопічне обстеження шлунково-кишкового тракту.

Процедура проводиться за допомогою оптоволоконних трубок діаметром всього кілька міліметрів. У наші дні вона перетворилася на рутинний, але дуже відповідальний процес. Сеанс ЕГДС (скорочено від терміна «езофагогастродуоденоскопія») допомагає своєчасно виявити патологічні зміни в області шлунково-кишкового тракту (наприклад, перфорацію, кровотечу, поліпи) та розпочати їх лікування.

Гастроскопічне обстеження необхідне людям з такими проблемами як часті болі в районі живота, часта печія та відрижки, здуття, розлади випорожнень тощо.

Який вигляд має ЕГДС?

На кінці ендоскопічної трубки, що вводиться в травний тракт, розташована мінівідеокамера, яка передає зображення на монітор. Це дозволяє лікарю не лише оцінити стан органів, а й іноді відразу почати щось робити (наприклад, припалити ерозію чи видалити поліп).

Щороку гастроскопія допомагає тисячам людей позбутися проблем, що мучили їх роками. Сьогодні це швидка та безболісна процедура – за умови, якщо вона проводиться під місцевим, загальним чи седативним знеболенням.

Знеболювати чи ні?

Гастроскопія може бути як під наркозом, так і без нього:

 • ЕГДС без наркозу – процедура досить неприємна. Щоб отримати повну картину та поставити точний діагноз, необхідне чітке виконання інструкцій лікаря, і далеко не кожен фізично та психологічно до цього готовий;
  Гастроскопія під наркозом або уві сні допомагає провести ретельне, результативне дослідження шлунково-кишкового тракту.
 • Знеболення ділиться на місцеве та загальне. При місцевій анестезії знеболюється лише район втручання, що полегшує заковтування трубки. Факт відсутності уколу (який викликає у деяких людей панічний страх) для багатьох відіграє велику роль;
 • Місцеву анестезію можна замінити на загальний або седативний вид знеболювання. Гастроскопія уві сні – це щадний вид наркозу, при якому досягається стан легкого сну, розслаблення та зниження больової чутливості. Пацієнт залишається притомним і, якщо необхідно, може спілкуватися з лікарем; словом, створюються ідеальні умови обстеження.

Переваги та недоліки седації

Будемо чесні: жодна медична процедура не може складатися з одних переваг. І гастроскопія уві сні – не виняток. Однак плюсів у неї набагато більше, ніж мінусів. Найважливіші переваги цього методу такі:

 • Відсутність дискомфорту, хворобливих відчуттів, фізичної та психічної напруги;
 • Тривалість (мінімум підготовки до сеансу та всього кілька годин проведення);
 • Результативність та точність лікарського висновку;
 • Підбір правильного седативного препарату, що не суперечить загальному стану здоров’я;
 • Зниження ризику побічних ефектів та ускладнень;
 • Усунення страху та зростання впевненості пацієнта у проходженні аналогічних процедур;
 • Підходить дітям (з усіх вищезгаданих причин).

Сьогоднішня медицина має у своєму розпорядженні великий вибір седативних препаратів: якщо один з них може викликати алергію, зниження тиску або конфліктувати ліками, які приймаються пацієнтом, то його можна легко замінити на інший або третій.

Недоліки седативного методу:

Недоліків у гастроскопії уві сні мізерно мало. В основному, вони зводяться до побічних ефектів, що рідко зустрічаються. Заради справедливості згадаємо такі:

 • Непередбачувана алергічна реакція на один із компонентів препарату;
 • У поодиноких випадках — дискомфорт після процедури (запаморочення, біль голови, блювання);
 • Короткочасна втрата можливості керування автомобілем.

Щоб уникнути цих проблем, потрібно надати лікарю вичерпну інформацію про свої особливості. Це допоможе підібрати седативний засіб, що ідеально підходить.

Таким чином плюси гастроскопії під легким наркозом нівелюють її малозначні мінуси. Ось чому більшість людей віддає перевагу цій процедурі. Консультація з лікарем допоможе переконатися у відсутності протипоказань (таких як вагітність, проблеми з тиском тощо) та правильності зробленого вибору.