Пізня вагітність і труднощі, які з нею пов’язані

Ще кілька років тому в жіночій консультації вагітна жінка старше двадцяти семи років вважалася старонароджуючою. Але все змінюється, і зараз немає абсолютно нічого незвичайного в тому, щоб народити першу дитину після тридцяти, а іноді і після сорока років. Жінки внаважуються на пізню вагітність з різних причин. Для деяких життя склалося так, що вони зустріли кохану людину саме в цьому віці, для інших це усвідомлений вибір, коли основні кроки на шляху до кар’єри вже зроблені, і можна взяти тайм-аут на народження дитини. Багато хто просто не міг завагітніти раніше, або ж не були морально і матеріально готові стати матерями. Але якою б не була причина пізньої вагітності, важливо, щоб вона протікала благополучно і закінчилася пологами здорової дитини, а для цього необхідно приділяти пильну увагу своєму самопочуттю під час вагітності.

pologi-v-pznomu-vc-plyusi-ta-mnusi-pznh-pologv_431

 

 

Давайте розглянемо основні проблеми, пов’язані з пізньою вагітністю. Перш за все, це загроза викидня, яка набагато вище в першому триместрі у жінок старше тридцяти, ніж у молодих вагітних. Підвищення відсотка викиднів пов’язано не тільки з загальними віковими змінами в організмі вагітної жінки, але і з тим, що на цьому терміні природа відбраковує зародки з генетичними порушеннями, вірогідність зачаття яких збільшується з віком жінки. Наступний ризик пізньої вагітності — різноманітні проблеми, пов’язані з плацентою: фетоплацентарна недостатність, відшарування або передлежання плаценти. Також існує небезпека, що під час вагітності у жінки загостряться хронічні захворювання, які до тридцяти років набувають практично всі.

 

 

Щоб звести ці ризики до мінімуму, потрібно поставитися до вагітності з максимальною увагою. Якщо ви плануєте пізню вагітність, слід попередньо підлікувати всі хронічні захворювання і пройти обстеження на різні види інфекцій, щоб, при виявленні таких, вилікувати їх до зачаття дитини.

 

 

Незважаючи на всі труднощі пізньої вагітності, переважна більшість жінок у віці народжують здорових дітей. Тому не варто відмовляти собі в щасті материнства, якщо вік — це єдине, що вас від нього утримує. Потрібно лише уважно поставитися до своєї вагітності і до свого організму.