Пігментація під час вагітності

Під час виношування дитини у жінки багато чого змінюється в організмі, в тому числі і колір шкіри на деяких частинах тіла. Це явище і носить назву пігментація.

pigmentaciya_pri_beremennosti_3-640x640Що це таке?

Поява світлого або темного відтінку шкіри пов’язана з підвищеним вироблення пігменту меланіну, який визначає колір шкіри. Відтінок плям, які з’являються залежить від відтінку шкіри матері. Якщо у світловолосих жінок плями темнішого відтінку, то у темноволосих — навпаки. Пігментація може проявити себе на будь-якій ділянці тіла і в будь-який часовий проміжок вагітності, але найчастіше це буває на останніх місяцях.

Чому з’являються пігментні плями?

Ключова причина пігментації гормональний збій. Від нього нікуди не дітися, так як це складова вагітності. Також пігментація може бути спадковістю або наслідком стресу. Нестача фолієвої кислоти часто теж стає причиною пігментації. Але призначати собі самостійно цей вітамін не треба, для початку потрібна консультація лікаря.

Коли пігментація пройде?

Всі видозміни організму у вагітної тимчасові, як і пігментні плями. Через кілька місяців від них не залишиться й сліду. Саме тому можна не особливо турбуватися про їхню появу під час виношування.

Як позбутися від пігментації?

Якщо все ж є бажання виглядати як і до вагітності, а плями дуже бентежать, то є можливість освітлити плями. Але повністю, природно, прибрати їх не вийде. Для боротьби з пігментацією можна використовувати спеціальні креми та маски. Але потрібно пам’ятати, будь-яка дія або застосування косметичних засобів повинні бути тільки після консультації з лікарем. У будь-якому випадку треба знати, що хімічний пілінг і косметика з великим змістом вітаміну А заборонені під час вагітності, а загар зробить плями більш помітними.

Боротьба з пігментацією після пологів

Як було написано раніше, плями проходять через кілька місяців після пологів. Найдовший варіант очікування — рік. Якщо ніяких змін з плямистими місцями не сталося за цей час, то потрібно звернутися до дерматолога, щоб виключити будь-які можливі захворювання, які спричинили пігментацію.

Якщо захворювань точно немає, то очищення шкіри можна зробити в будь-якому салоні краси, підібравши процедуру під себе. Критеріями для вибору будуть поради педіатра, якщо дитина перебуває на грудному вигодовуванні. Адже думаючи про красу необхідно пам’ятати і про здоров’я малюка.